Logo
Wydrukuj tę stronę
Pan Alan Dobrowolski najszybszym zawodnikiem Biegu Mieszka i Dobravy

Pan Alan Dobrowolski najszybszym zawodnikiem Biegu Mieszka i Dobravy

204 zawodników znalazło się na liście startowej 17. Polsko-Czeskiego Biegu Mieszka i Dobravy, jaki odbył się 2 czerwca br. na terenie gminy Mieroszów oraz czeskiego Meziměstí. Start biegu miał miejsce przy amfiteatrze na Parkowej Górze w Mieroszowie, a meta na terenie AQA Land w czeskim Meziměstí. Najszybszy zawodnik, którym okazał się pan Alan Dobrowolski z Boguszowa-Gorc pokonał 15 km trasę biegu w zaledwie 52 minuty i 45 sekund!

Zawodnicy biegu dopingowani byli tuż przed startem przez słowiańskich wojów... (Fot. MCK)

Zorganizowany już po raz kolejny Polsko-Czeski Bieg Mieszka i Dobravy w ramach 45. Dni Mieroszowa, przyciągnął w tym roku rekordową liczbę uczestników, pochodzących nie tylko z terenu gminy Mieroszów ale również odległych miejscowości Polski i Czech oczywiście. Widać dużą zmianę w nastawieniu nie tylko władz naszej gminy ale szczególnie MCK, które pod kierownictwem Igora Hoffmana z wielkim powodzeniem organizuje „duże” imprezy nie tylko kulturalne ale również sportowe na których nareszcie widać frekwencję! Bo jak porównać 204 uczestników tegorocznego Biegu, do zaledwie 40 z roku ubiegłego, czy 57 z roku 2013? Pozostawiamy to Państwa ocenie - niektórzy mogli się o tym przekonać już dziś...



 

Najlepszy wynik wśród mieszkańców naszej gminy uzyskał pan Adam Sikora, który ukończył bieg w czasie 1:03:34, a wśród pań Joanna Nowaczyk z czasem 1:31:41.

Dekoracja zwycięzców odbyła się na terenie czeskiego AQA Landu, a zwycięzcom nagrody wręczał: Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, Starosta Mezimesti Pavel Hečko oraz Zastępca Burmistrza Mariusz Pawlak

Na zdjęciu trzech najlepszych zawodników Polsko-Czeskiego Biegu Mieszka i Dobravy w trakcie dekoracji w czeskim AQA Land`zie: Alan Dobrowolski - I miejsce, Łukasz Kondratowicz - II miejsce, Patryk Bryłkowski - III miejsce oraz Starosta Meziměstí Pavel Hečko (po lewej), Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński i Zastępca Burmistrza Mariusz Pawlak (Fot. MCK)

 

Pełne wyniki 17. Polsko-Czeskiego Biegu Mieszka i Dobravy w kategorii OPEN przedstawiają się następująco:

Miejsce Nr
startowy
Imię Nazwisko Kategoria Miejscowość Wynik
1 38 ALAN DOBROWOLSKI M34 BOGUSZÓW-GORCE 00:52:45
2 85 ŁUKASZ KONDRATOWICZ M44 KAMIENNA GÓRA 00:54:53
3 20 PATRYK BRYŁKOWSKI M34 ŚWIDNICA 00:55:27
4 254 PAWEŁ MAŚLANKA M34   00:57:51
5 175 DAWID TKACZ M34 WROCŁAW 01:00:23
6 222 ARTUR GAWROŃSKI M64 KAMIENNA GÓRA 01:00:31
7 58 ŁUKASZ GRZEGOREK M44 SZCZAWNO ZDRÓJ 01:00:32
8 145 MICHAŁ RAIS M34 WAŁBRZYCH 01:00:37
9 224 ROBERT KOZAK M44 WAŁBRZYCH 01:01:00
10 34 ANDRZEJ CUKIER M44 KAMIENNA GÓRA 01:01:43
11 257 NORBERT MARCINOWSKI M34 BIELAWA 01:02:13
12 25 DAMIAN CABAJ M34 ŚWIDNICA 01:02:17
13 232 ŁUKASZ GUSTAW M34 KUDOWA-ZDRÓJ 01:02:22
14 260 MICHAŁ FORYŚ M34 BOGUSZÓW-GORCE 01:02:46
15 12 GRZEGORZ BIENIEK M34 LUBAWKA 01:03:11
16 226 GRZEGORZ DZIESZUK M44 WAŁBRZYCH 01:03:16
17 132 MAREK PATALON M54 ZEBRZYDÓW 01:03:21
18 228 ADAM SIKORA M34 MIEROSZÓW 01:03:34
19 223 KRZYSZTOF JANUSZKO M44 ŚWIDNICA 01:03:43
20 249 VLADIMIR VACARDA M64 LIBEREC 01:03:56
21 50 ZBIGNIEW FRYDLEWICZ M54 JELENIA GÓRA 01:04:11
22 245 LUMIR KOUTNIK M54 VRCHLABI 01:04:20
23 187 KRZYSZTOF WINIARCZYK M44 ŚWIEBODZICE 01:04:25
24 200 MATEUSZ ZALEWSKI M34 ZAGÓRZE ŚLĄSKIE 01:04:33
25 123 SZYMON MĘŻYŃSKI M34 KUDOWA ZDRÓJ 01:04:42
26 43 GRZEGORZ DURAŁ M44 WROCŁAW 01:05:18
27 117 MAREK MARUKIEWICZ M34 JEŻÓW SUDECKI 01:05:50
28 31 KRYSTIAN CHRAPCZYŃSKI M44 BOGUSZÓW-GORCE 01:05:54
29 22 MIROSŁAW BUDKA M54 WAŁBRZYCH 01:06:03
30 60 RYSZARD GURGUL M64 BOGUSZÓW GORCE 01:06:10
31 76 ALICJA KAUCKA K34 BIELAWA 01:06:14
32 170 PIOTR ŚWIDERSKI M44 JEDLINA ZDRÓJ 01:07:08
33 156 KRZYSZTOF SŁODKOWSKI M54 ŚWIDNICA 01:07:15
34 64 ANDRZEJ HOŁOWACZ M54 ŚWOIEBODZICE 01:07:34
35 255 JAROSLAV MAZAC M54 HRONOV 01:07:41
36 142 MIROSLAV PULLMAN M74 JABLONEC NAD NISOU 01:07:54
37 229 ARTUR ŻMIJAN M54 BOLKÓW 01:07:55
38 101 NAZARIY KURYLO M34 WROCLAW 01:07:59
39 114 MACIEJ MAJEWSKI M44 ŚWIDNICA 01:08:00
40 19 ROMANA BRUMLICHOVÁ K44 HRONOV 01:08:05
41 116 DAMIAN MARCIŃCZYK M34 WAŁBRZYCH 01:08:44
42 106 DAWID LATUSZ M34 JELENIA GÓRA 01:08:47
43 217 ROMAN TROCHA M64 DZIERŻONIÓW 01:08:48
44 215 PIOTR CICHOŃ M44 BIELAWA 01:08:48
45 136 SEBASTIAN PIGUŁA M34 JELENIA GÓRA 01:09:12
46 153 MAREK SARGALSKI M54 WALBRZYCH 01:09:25
47 33 MARIUSZ CHWIŁKA M44 WALBRZYCH 01:09:28
48 252 STANISŁAW GIL M64 DZIERŻONIÓW 01:09:36
49 244 ANNA KRATKA K45   01:09:44
50 246 JOSEF VANTA M64 CHOTEVICE 01:09:48
51 7 PIOTR APANOWICZ M54 ŚWIEBODZICE 01:10:10
52 219 JACEK OPALIŃSKI M44 DZIERŻONIÓW 01:10:27
53 208 JAN NOWACZYK M44 MIEROSZÓW 01:10:43
54 243 SLAMA MARTIN M54 HRADEC KRALOVE 01:10:54
55 44 KRZYSZTOF DYTKO M54 LUBAWKA 01:11:07
56 71 JITKA KÁBRTOVÁ K45 STUDNICE 01:11:11
57 112 MICHAŁ LESZKO M44 ŚWIDNICA 01:11:13
58 66 SYLWESTER JAKUBOWSKI M44 BOGUSZÓW-GORCE 01:11:21
59 194 WOJTEK WÓJCIAK M34 GORZESZÓW 01:11:33
60 61 MAREK HENCZKA M64 WAŁBRZYCH 01:11:40
61 198 RADOSŁAW ZAGROBELNY M64 WROCŁAW 01:11:55
62 72 MARIUSZ KACPRZYK M44 JEDLINA-ZDRÓJ 01:11:56
63 110 MICHAL LECH M44 ŚWIEBODZICE 01:12:08
64 248 MARTIN GULT M44 VELKE PORICI 01:12:10
65 242 JOSEF NECAS M64 UPICE 01:12:17
66 97 ADAM KUJAWA M44 WAŁBRZYCH 01:12:35
67 178 BARTŁOMIEJ TRUSZCZYŃSKI M44 WAŁBRZYCH 01:12:41
68 190 JAROSŁAW WŁODARCZYK M44 JELENIA GÓRA 01:12:46
69 250 KAMILA SIMKOVA K34 CERVENY KOSTELEC 01:13:05
70 239 VITEZSLAV SOLC M64 MACHOV 01:13:09
71 235 JACEK STRZECHA M34 WAŁBRZYCH 01:14:09
72 79 ADAM KLARA M34 WALBRZYCH 01:14:34
73 84 ADRIAN KOŁODZIEJ M44 STRZEGOM 01:14:57
74 40 JAROSŁAW DOMAŃSKI M54 ŚWIERZAWA 01:15:02
75 86 ŁUKASZ KONOPKA M34 WAŁBRZYCH 01:15:08
76 237 MARTIN VASICEK M54 UPICE 01:15:27
77 206 MARIUSZ ŻUREK M54 RAWICZ 01:15:39
78 259 JANUSZ WĘCŁAWIK M64 JEDLINA-ZDRÓJ 01:15:52
79 105 DANIEL LATKO M54 ŚWIDNICA 01:16:18
80 73 DARIUSZ KALISZ M64 WAŁBRZYCH 01:16:25
81 32 BARTOSZ CHUDY M34 GOSTYŃ 01:16:30
82 199 MICHAŁ ZAJĄCZKOWSKI M34 WROCŁAW 01:16:42
83 238 MATEJICEK LUBOS M64 NOVE MESTO N. METUJI 01:16:50
84 127 KATARZYNA MITRO K44 KAMIENNA GÓRA 01:16:52
85 96 NORBERT KUBIK M44 ŚWIDNICA 01:17:08
86 125 PIOTR MIELNIKOWSKI M54 SOBÓTKA 01:17:26
87 99 MICHAŁ KURNYTA M34 WAŁBRZYCH 01:17:36
88 2 JOANNA ADAMSKA K44 WAŁBRZYCH 01:17:58
89 3 ROBERT ADAMSKI M54 WAŁBRZYCH 01:17:58
90 81 ANDRZEJ KLIMZA M44 DZIERŻONIÓW 01:18:10
91 213 KRZYSZTOF MARCINIAK M64 WAŁBRZYCH 01:18:27
92 251 DENISA RYDLOVA K44 VSELIBY 01:18:37
93 236 DANIELA TYLSOVA K44   01:18:55
94 231 MACIEJ SZCZEPANIAK M54 WROCŁAW 01:18:58
95 91 MARIUSZ KOZYRSKI M34 SOBÓTKA 01:19:07
96 10 KRZYSZTOF BARAŃSKI M54 JEDLINA-ZDRÓJ 01:19:07
97 27 WOJTEK CEPIELIK M44 PUSTELNIK 01:19:07
98 113 WIESŁAW LĘGA M54 ŚWIDNICA 01:19:19
99 218 PAULA SZNAJDERSKA K34 JAŹWINA 01:19:19
100 107 IZABELA LATUSZ K34 JELENIA GÓRA 01:19:35
101 233 BARTOSZ PYCHA M34 WAŁBRZYCH 01:19:40
102 148 DAMIAN ROHACZ M34 GŁUSZYCA 01:19:51
103 151 ROBERT SAŁAPATEK M54 LUTOMIA 01:20:01
104 165 MIROSŁAW SZANIEWSKI M54 JELENIA GÓRA 01:20:05
105 207 DAWID ŻUREK M34 RAWICZ 01:20:21
106 221 AGNIESZKA KLUZEK K44 WAŁBRZYCH 01:20:44
107 69 GRZEGORZ JARONI M44 WAŁBRZYCH 01:21:12
108 225 PIOTR KOWZAN M54 WAŁBRZYCH 01:21:22
109 220 SEWERYN ŚWIERK M44 JANOWICE WIELKIE 01:21:33
110 171 STANISŁAW ŚWIERK M64 JANOWICE WIELKIE 01:21:51
111 111 WACŁAW LESZCZYŃSKI M64 ŚWIEBODZICE 01:22:02
112 149 DOROTA ROZPENDOWSKA K45 WAŁBRZYCH 01:22:55
113 164 SEBASTIAN SUŁKOWSKI M44 WAŁBRZYCH 01:23:00
114 214 DOROTA OPALIŃSKA K34 DZIERŻONIÓW 01:23:05
115 147 MAGDALENA RIDEL K44 ŚWIDNICA 01:23:06
116 30 PIOTR CHORĄŻY M54 JANOWICE WIELKIE 01:23:18
117 167 PIOTR SZYMAŃSKI M34 ŚWIEBODZICE 01:24:00
118 1 DANIEL DZIEWULAK M44 JELENIA GÓRA 01:24:01
119 55 SYLWIA GOŁĘBIEWSKA K44 ŚWIDNICA 01:24:02
120 37 DANIEL CZUCHROWSKI M44 WAŁBRZYCH 01:24:09
121 98 STANISŁAW KURNYTA M54 WITKÓW ŚL. 01:24:19
122 234 PAWEŁ KUBISZYN M34 WAŁBRZYCH 01:24:22
123 93 ANDRZEJ KUBIELEWICZ M64 KAMIENNA GÓRA 01:24:42
124 144 MARCIN RACZYŃSKI M54 SOKOŁOWSKO 01:25:21
125 115 EUGENIUSZ MARCINOWSKI M64 BIELAWA 01:25:36
126 202 ANDRZEJ ZMITROWICZ M64 KAMIENNA GÓRA 01:25:40
127 186 SŁAWOMIR WIERCIOCH M54 LUBIN 01:26:03
128 253 OLDRICH JELINEK M54 HRONOV 01:26:06
129 169 IZABELA ŚWIDERSKA K44 JEDLINA ZDRÓJ 01:26:24
130 122 SŁAWOMIR MEREDYK M44 JELENIA GÓRA 01:26:50
131 181 ROMAN WAŚCIŃSKI M54 BOJANOWO 01:27:05
132 135 JANUSZ PIETRZYK M54 GOSTYŃ 01:27:16
133 4 PAWEŁ ALTHEIM M34 MIEROSZÓW 01:27:22
134 240 EVA SEVCOVA K45 POLICE N. M. 01:27:34
135 100 ALEKSANDER KUROWSKI M44 WAŁBRZYCH 01:27:46
136 47 JOANNA FIGAS K34 WAŁBRZYCH 01:27:46
137 14 JACEK BIERNACIK M64 KUDOWA-ZDRÓJ 01:28:58
138 63 NATALIA HOFFMAN K34 WAŁBRZYCH 01:29:50
139 16 JERZY BŁASZCZYK M64 ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 01:30:25
140 36 NORBERT CZARKOWSKI M54 ŚWIEBODZICE 01:30:42
141 8 EWA APANOWICZ K45 ŚWIEBODZICE 01:30:53
142 102 KATARZYNA LACH-PAPCIAK K44 JAWOR 01:30:55
143 28 REMIGIUSZ CHOCHOLSKI M44 STRZEGOM 01:30:55
144 205 KAMILA ŻEROMSKA K34 BOGUSZÓW-GORCE 01:30:56
145 74 ŁUKASZ KARPIŃSKI M44 WAŁBRZYCH 01:31:11
146 131 ANNA PAŁOSZ K44 WAŁBRZYCH 01:31:39
147 90 ANNA KOZIARZ K44 KOŁOBRZEG 01:31:41
148 209 JOANNA NOWACZYK K44 MIEROSZÓW 01:31:41
149 11 JOLANA BENEŠOVÁ K45 BEZDĚKOV N/M 01:32:13
150 133 MICHAŁ PAWLAK M44 MIEROSZÓW 01:32:14
151 241 HANA VACKOVA K45 CERVENY KOSTELEC 01:32:23
152 87 DAGMARA KOTLIŃSKA K44 WAŁBRZYCH 01:32:34
153 17 ARUR BOŻEK M44 WAŁBRZYCH 01:32:34
154 129 MARIUSZ OPAŁACZ M54 JELENIA GÓRA 01:32:39
155 179 STANISŁAW WASŁOWICZ M54 WOLIBÓRZ 01:33:47
156 68 VÍTĚZSLAV JANTSCH 75PLUS JABLONEC NAD NISOU 01:34:45
157 176 MONIKA TOŁYSZ K45 WAŁBRZYCH 01:35:21
158 227 KRZYSZTOF FRĄSZCZAK M44 WAŁBRZYCH 01:35:54
159 230 AGNIESZKA KUCHARSKA K45 WAŁBRZYCH 01:36:13
160 139 PAWEŁ POKOJOWY M34 WAŁBRZYCH 01:36:31
161 211 WOJCIECH MITEK M44 GRODZISZCZE 01:36:43
162 180 EDYTA WAŚCIŃSKA K45 BOJANOWO 01:37:08
163 18 MARCIN BRODA M44 SIERPNICA 01:37:12
164 201 JOANNA ZATRYB K44 WAŁBRZYCH 01:37:27
165 15 ANETA BLACHA-BALOWSKA K44 WAŁBRZYCH 01:37:28
166 159 JUSTYNA SOBKÓW K34 MIEROSZÓW 01:37:33
167 189 PAWEŁ WITCZAK M44 WAŁBRZYCH 01:37:54
168 162 JERZY STERNICZUK M64 SZPROTAWA 01:38:45
169 70 ANDRZEJ JAROSIAK M74 WAŁBRZYCH 01:38:47
170 168 MICHAŁ SZYMAŃSKI M44 ŚWIEBODZICE 01:40:38
171 256 TOMASZ DOMAGAŁA M44 DZIERŻONIÓW 01:40:52
172 67 ROKSANA JANKOWSKA K44 WAŁBRZYCH 01:40:58
173 173 KATARZYNA TETERYCZ-DYTKO K44 MISZKOWICE 01:41:56
174 124 MICHAŁ MICHALAK M44 WAŁBRZYCH 01:42:15
175 88 IWONA KOTŁOWSKA K44 BOGUSZÓW-GORCE 01:42:24
176 163 JUSTYNA STOLARCZYK K44 BOGUSZÓW GORCE 01:42:25
177 82 IZABELA KOCHMAŃSKA K45 LUBIN 01:42:44
178 95 ZENOBIA KUBIELEWICZ K45 KAMIENNA GÓRA 01:42:59
179 172 KRZYSZTOF TATROCKI M54 SOBÓTKA 01:45:09
180 48 DANUTA FIJAŁKOWSKA-BŁASZKIEWICZ K44 WAŁBRZYCH 01:45:21
181 52 BEATA GAŁECKA-ZIÓŁKOWSKA K45 SZPROTAWA 01:46:58
182 39 JOANNA DOMAGAŁA K44 DZIERŻONIÓW 01:47:13
183 158 ALEKSANDER SOBCZAK M44 DZIERŻONIÓW 01:47:41
184 247 JOSEF KRATKY M54 CZECHY 01:53:42
185 138 ANNA POKOJOWA K45 WAŁBRZYCH 01:54:56
186 51 JOANNA GADZIŃSKA K45 ŚWIDNICA 01:54:57
187 154 MARIOLA SARNECKA K45 MIEROSZÓW 01:57:28
188 210 HENRYK FORTOŃSKI M64 WAŁBRZYCH 02:01:27
189 212 PAWEŁ WOŹNIAK M34 ŚWIDNICA 02:05:18

Źródło: https://ultimasport.pl/pomiar-czasu/912-bieg-mieszka-i-dobravy-2019.html

Marcin Flieger
fot. Daniel Czuchrowski oraz Natalia Grzeszuk, MCK

 

Aktualizacja:
- 02.06.2019, godz. 17:30 - dodano 14 zdjęć do Galerii autorstwa pana Daniela Czuchrowskiego
- 02.06.2019, godz. 19:20 - dodano 5 zdjęć do Galerii dzięki uprzejmości MCK

 

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2019 Marcin Flieger. All rights reserved!