PKN Orlen wraca do Mieroszowa! Będzie stacja paliw!

W dniu wczorajszym, 9 lipca 2020 br., Minister Michał Dworczyk w czasie wizyty na mieroszowskiej stacji PKP przekazał dobrą wiadomość o powrocie PKN Orlen do Mieroszowa i powołując się na słowa Prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, poinformował, iż do końca 2021 r. powstanie w Mieroszowie stacja paliw PKN Orlen.

Jest to kolejny dowód na to, że spółki Skarbu Państwa (...) inwestują w takich miejscach jak gmina Mieroszów” – dodał Minister Michał Dworczyk. Podziękowania w imieniu mieszkańców Mieroszowa złożył Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński. W trakcie wizyty, rozmawiano także o rozwoju połączeń kolejowych i jak zgodnie podkreślił Starosta Meziměstí Pavel Hečko oraz Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński wszyscy liczymy na uruchomienie większej ilości połączeń kolejowych, nie tylko weekendowych w sezonie turystycznym ale również codziennych połączeń Meziměstí – Wałbrzych. Kolejne spotkanie w tej sprawie już wkrótce...

Minister Michał Dworczyk zapowiedział również budowę przystanku kolejowego u zbocza Dzikowca oraz zakończenie do końca br. prac nad Dworcem Wałbrzych Centrum. Nie była to pierwsza i z całą pewnością ostatnia wizyta Ministra Michała Dworczyka w Mieroszowie.

Marcin Flieger
Fot. użyczone profil Facebook Michał Dworczyk

Komentarze obsługiwane przez CComment