Po raz kolejny w Mieroszowie! Biathlon dla każdego

W sobotę, 8 września br., już po raz kolejny zawitał do Mieroszowa „Biathlon dla każdego”, który z roku na rok rozrasta się na coraz większą skalę, goszcząc w tym roku w aż 18 lokalizacjach na ternie całego kraju – w tym oczywiście również w Mieroszowie.

Dla przypomnienia „Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji. Celem głównym zawodów jest oczywiście popularyzacja i upowszechnienie biathlonu wśród dzieci i młodzieży. 

Podczas zawodów medalami nagradzani są nie tylko najlepsi uczestnicy, lecz również wszyscy którzy ukończą rywalizację. W zawodach nie ma limitu wiekowego – może wziąć w nich udział każdy, od dwu latka po 100 latka.

W mieroszowskich zawodach, nie po raz pierwszy udział bierze także Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, któremu w tym roku przyszło się zmierzyć m.in. z Wiesławem Zalasem – również kandydatem na fotel Burmistrza w czasie jesiennych wyborów samorządowych...

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej skromnej fotogalerii z tego wydarzenia. Pełne wyniki oficjalne mieroszowskiej edycji "Biathlonu dla każdego" dostępne są do pobrania w załączniku.

MF
Fot. Grzegorz Siwielec