Pomóż naszym dzielnym Strażakom! Zbiórka na defibrylator AED!
Członkowie OSP w Mieroszowie wraz z inicjatorem zbiórki p. Krzysztofem Brych

Pomóż naszym dzielnym Strażakom! Zbiórka na defibrylator AED!

Od kilku dni trwa zbiórka pieniędzy na zakup defibrylatora AED dla mieroszowskiego zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej. Każda, nawet najmniejsza Państwa wpłata jest ważna, a zakupiony defibrylator pomoże naszym dzielnym strażakom ratować życie mieszkańców naszej gminy!

Pomysłodawcą oraz inicjatorem zbiórki jest mieszkaniec naszej gminy pan Krzysztof Brych, osoba nie związana z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mieroszowie, którego niezależna inicjatywa spotkała się oczywiście z poparciem naszych strażaków, o których dość często przypominamy sobie dopiero w sytuacji kryzysowej…

Dla ratowania ludzkiego życia zacierają się granice pomiędzy poszczególnymi służbami ratunkowymi w naszym kraju. „Dzwoniąc na pogotowie ratunkowe, łączymy się z głównym dyspozytorem we Wrocławiu, który wysyła do zdarzenia najbliższą dostępną jednostkę, czy to pogotowia ratunkowego czy też straży pożarnej” – podkreśla inicjator całej zbiórki pan Krzysztof Brych – „czas dojazdu pogotowia ratunkowego z Wałbrzycha do Mieroszowa to przynajmniej 15-20 minut, a nasz zastęp OSP w Mieroszowie potrzebuje zaledwie 3-5 minut, aby przybyć na miejsce zdarzenia”.

Jak wiemy, ludzkie życie jest bezcenne. W OSP Mieroszów, mamy przeszkolonych 4 ratowników kwalifikowanych, a niebawem będzie ich już 8. Z roku na rok mamy coraz więcej wyjazdów do zdarzeń medycznych, a Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu kładzie ogromny nacisk na ciągłe szkolenia kadry.” – dodaje Prezes OSP w Mieroszowie pan Tomasz Mordoń.

Bo czy ktoś z Państwa zdaje sobie sprawę z tego, że nasi strażacy z OSP w Mieroszowie musieli wyjeżdżać w 2016 roku 86 razy, a w roku ubiegłym aż 100 razy? Czyli niemalże dwukrotnie w ciągu tygodnia? Oczywiście nie każdy wyjazd to wyjazd medyczny, ale oby nikt z nas nigdy nie musiał się zastanawiać dlaczego przybyli na miejsce zdarzenia strażacy nie są w stanie nam pomóc, a my wciąż musimy oczekiwać na przybycie pogotowia ratunkowego wyposażonego w

DEFIBRYLATOR AED
(Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny)

czyli urządzenie służącego do reanimacji, które posiada trzy bardzo istotne funkcje. Po pierwsze analizuje stan pacjenta bezpośrednio na miejscu zdarzenia, po drugie w przypadku, gdy pacjent nie daje oznak życia przeprowadza defibrylację i po trzecie instruuje osoby udzielające pomocy co mają w danej chwili zrobić.

Do niedawna Defibrylatory AED mogły używać tylko osoby do tego uprawnione np. ratownik medyczny – jednak, od momentu, gdy AED stało się urządzeniem naprawdę łatwym w użyciu. Urządzenie jest tak skonstruowane, aby w sposób niemalże „łopatologiczny” przekazać instrukcje obsługi osobie udzielającej pomocy.

Defibrylatory, dzięki uproszczeniu zasad użytkowania, stały się dużo dostępniejszymi urządzeniami. Dziś można je znaleźć w większości marketów, lotnisk, dworców kolejowych uczelni czy nawet urzędów. Niestety na terenie gminy Mieroszów próżno go szukać nawet w praktykach lekarskich. Stąd też u pana Krzysztofa Brych zrodził się pomysł utworzenia zbiórki i doposażenia mieroszowskiego zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w defibrylator AED.

ZBIÓRKA

Do tej pory dzięki wpłatom mieszkańców gminy Mieroszów udało się zebrać 387 złotych, a do osiągnięcia celu i zakupu defibrylatora wraz z niezbędnym wyposażeniem, pozostało jeszcze 6113 złotych. W tej zbiórce liczy się naprawdę każda Państwa złotówka!

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na oficjalnej stronie akcji: https://zrzutka.pl/ehkhkp lub w agencji opłat, urzędzie pocztowym lub banku poprzez załączony i wydrukowany druk wpłaty.

Zbiórka potrwa do 8 maja br. i z całą pewnością będziemy Państwa informować o jej przebiegu na bieżąco.

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Pobierz załącznik:

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.