Rozpoczął się rok przedwyborczych cudów? Będzie odkryty basen?

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Mieroszowa, która odbędzie się 28 grudnia br., radni będą głosować przyjęcie projektu budżetu gminy Mieroszów na rok 2018. Budżetu, w którym pojawia się m.in. projekt budowy odkrytego basenu przy ul. Hożej w Mieroszowie. Czy oznacza to, że po trzech latach rządów Burmistrz Mieroszowa pan Marcin Raczyński zaczyna wreszcie realizować swą główną przedwyborczą obietnicę? Czy może oznacza to tylko, że na dobre rozpoczął się już rok przedwyborczych cudów? A może wręcz przeciwnie, Burmistrz świadomie proponuje realizację zadania, które odrzucą z budżetu radni, a On przed wyborami przypomni wszystkim, że to nie jego wina???

Oczywiście budowa basenu to zadanie, którego nawet przy szczerych chęciach gmina nie zakończy w przyszłym roku – przygotowana zostanie najprawdopodobniej za kwotę 120 tysięcy jedynie dokumentacja, a budowa odkrytego basenu, za kwotę 3 mln. złotych, zostanie rozpoczęta dopiero w 2020 r. i zakończona najprawdopodobniej dopiero w roku 2022 r. – czyli na koniec kolejnej przedłużonej bo 5-letniej kadencji Rady Miejskiej.

Pojawia się tu jednak zupełnie inne, o wiele ważniejsze pytanie! Czy budowa odkrytego basenu to faktycznie zadanie, którego oczekują od władz mieszkańcy naszej gminy? „Tak! Basen to jest to! Nareszcie nie będę musiał jeździć do Czech!” – mówi nam jeden z mieszkańców Mieroszowa, z kolei inny podkreśla, iż „budowa ODKRYTEGO basenu nie ma żadnego sensu… Ostatnie lato pokazuje jak zmienna potrafi być pogoda, więc otwarty basen to kolejny bezsensowny pomysł, który serwuje nam kolejny Burmistrz, który na siłę chce nas uszczęśliwić – za nasze własne pieniądze!”. Nie tylko mieszkańcy mają w tej kwestii zupełnie odmienne zdania… Również radni Rady Miejskiej Mieroszowa są podzieleni, a na ostatniej komisji ogólnej (13.12 br.) odrzucili to zadanie z projektu budżetu zdecydowaną większością głosów (9 głosów "za").

Jak mówi radny pan Mariusz Liczbiński „Zadanie inwestycyjne pod nazwą budowa basenu pojawiło się w projekcie budżetu na rok 2018. Osobiście uważam, że Burmistrz nie chce go realizować, a wpisał je tylko po to aby móc głośno mówić, że radni to zadanie usunęli. Czyli mówić głośno, że Burmistrz chciał budować basen, ale przez radnych nie może. Zadanie jest planowane do roku 2022, a więc cała jego realizacja spadnie na barki radnych i Burmistrza kolejnej kadencji. Wobec tego jestem zdania, że to oni powinni podjąć decyzję o ewentualnym rozpoczęciu inwestycji. Poza tym jest to pomysł kompletnie nie przemyślany i nie policzony, bez podania choćby planowanych źródeł finansowania inwestycji. Burmistrz przez trzy lata nie zrobił nic w kontekście realizacji tej obietnicy wyborczej, a w czwartym roku chce udawać, że będzie coś w tym temacie robił. Bo wpisanie 120 tys. złotych na opracowanie projektu jest tylko udawaniem, że inwestycja ruszy przed wyborami w 2018 roku. Mieszkańcy i radni nie powinni dawać się więcej nabierać na obietnice bez pokrycia.”

Z kolei radna Justyna Pichowicz, pyta wprost mieszkańców „czy w obecnych warunkach pogodowych basen odkryty jest dla Nas niezbędny? Czy będzie to atrakcja turystyczna, która przyciągnie do Gminy nowych mieszkańców? A może lepiej zainwestować 3 mln zł w lodowisko, którego w regionie brakuje (najbliższe jest w Świdnicy).” (link).

A jakie jest Państwa zdanie? Czy uważają Państwo, że radni Rady Miejskiej Mieroszowa powinni przyjąć do projektu budżetu zadanie pt. „Budowa basenu odkrytego przy ul. Hożej w Mieroszowie?” Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszej ankiecie.

ANKIETA:
Głosowanie trwało do 27 grudnia 2017 r. - WYNIKI

Ankieta będzie aktywna do godz. 12:00 – 27 grudnia br., a jej wyniki zostaną opublikowane i przesłane do Biura Rady Miejskiej Mieroszowa przed grudniową sesją. W ankiecie może wziąć udział każdy czytelnik oraz sympatyk serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. Jej wyniki nie są oczywiście wiążące dla radnych Rady Miejskiej gminy Mieroszów.

Czekamy również na Państwa komentarze, może mają Państwo zupełnie inny pomysł jak spożytkować 3 mln złotych?

Marcin Flieger

Zapraszamy Państwa do współtworzenia naszego Serwisu! 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

3 komentarzy

 • Grace
  Grace sobota, 23, grudzień 2017 21:15

  Basen odkryty przy ruchliwej ulicy to bardzo zły pomysł. Natomiast kryty basen jako łącznik obiektu sportowego przy ulicy Hożej, bądź przy ulicy Sportowej miałby sens i możliwość korzystania nie tylko przez okolicznych mieszkańców ale i dla uczniów szkoły.

  Odpowiedz

 • Robert
  Robert sobota, 23, grudzień 2017 07:46

  Mieszkam w Kowalowej więc może nie powinienem się wtrącać, ale często bywam w Mieroszowie gdzie skasowano możliwość parkowania (jeśli nie jest się burmistrzem) oraz bankomat. Gdzie zaparkować jeśli chce się wrzucić list na poczcie? Czy to nie jest ważniejsze niż basen?

  Odpowiedz

 • Mieroszowianin
  Mieroszowianin środa, 20, grudzień 2017 10:41

  Basen TAK! Ale KRYTY nie odkryty! Jak burmistrz chce bawić się w morsa to niech dla ochłody do czarciego potoku wskoczy...

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.