Uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie

16 marca 2019 r., o godzinie 12:00 w Sali im. Włodka Szomańskiego w MCK odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie w trakcie której został podpisany Akt Założycielski, a pierwsi słuchacze złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali indeksy. W trakcie uroczystości nie zabrakło oczywiście pierwszego wykładu inauguracyjnego, który wygłosił dr Jerzego Tutaj - wykładowca Politechniki Wrocławskiej.

101 SŁUCHACZY ROZPOCZĘŁO ROK AKADEMICKI W MIEROSZOWIE

Inicjatorem powstania w Mieroszowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku był gospodarz uroczystości Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, a mieroszowski Uniwersytet jest 67 w naszym kraju i liczy 101 studentów.

Dzisiejszy dzień w którym rozpoczynamy działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie jest dla mnie wyjątkowym przeżyciem. To wspaniale widzieć państwa zgromadzonych  w tak licznym gronie. Wasza obecność utwierdza mnie w przekonaniu, że podjąłem słuszną decyzję utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie. Obecność tak dostojnych gości, a przede wszystkim was drodzy słuchacze, jest dowodem na to, że Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest ważny i potrzebny w Naszej Gminie - podkreślił Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński. 

Wśród licznie przybyłych gości, nie zabrakło oczywiście mieszkańców naszej gminy oraz Kamila Zielińskiego – Wicewojewody Dolnośląskiego,  Katarzyny Mrzygłockiej – Posłanki na Sejm, Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej – Posłanki na Sejm, Dr Wojciecha Połowczuka - dziekana Politechniki Wrocławskiej, Dr Jerzego Tutaja - wykładowcy Politechniki Wrocławskiej, Stanisława Skrzyniarza – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego,  Doroty Skibskiej - Zastępcy Wójta Czarnego Boru, Violetty Kopka - Przewodniczącej Rady Miejskiej Mieroszowa, radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli szkół, instytucji, stowarzyszeń działających na terenie gminy Mieroszów, a także przedstawicieli gmin ościennych.

MIEROSZÓW MIASTEM UNIWERSYTECKIM

Działalność  Uniwersytetu ukierunkowana jest na stworzenie szans i okazji na udział słuchaczy w edukacji z różnych dziedzin nauki, w zakresie profilaktyki, zdrowia, kultury, sportu czy turystyki krajoznawczej. Okazje ta będzie sprzyjała do nawiązywania nowych znajomości ze członkami innych Uniwersytetów, zaprezentowanie umiejętności i talentów, kontaktów z twórcami rękodzieła, malarstwa, zachętą do twórczych działań i dzielenia się swoim doświadczeniem  i umiejętnościami - dodał w swym przemówieniu Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

Akt założycielski Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie został uroczyście podpisany przez członków Zespołu Założycielskiego: Andrzeja Lipińskiego, dr Jerzego Tutaja, Mariusza Pawlaka, Violettę Kopkę, Marię Chmielnicką - Przewodniczącą Rady Seniorów gminy Mieroszów, Martę Jaroszewską Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie, Alicję Tempes, Annę Morawską, Elizę Kowal oraz Jadwigę Szczepańską.

Po uroczystym wręczeniu indeksów słuchaczom mieroszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przez Andrzeja Lipińskiego – Burmistrza Mieroszowa oraz Dziekana Dr Wojciecha Połowczuka, wszyscy zgromadzeni wysłuchali hymnu studenckiego Gaudeamus Igitur w wykonaniu chóru „Irysy”. Autorem logotypu Mieroszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest Tomasz Tracewski.

Dr Jerzy Tutaj przekazał wszystkim studentom informacje organizacyjne oraz harmonogram zajęć i wraz z Gospodarzem Andrzejem Lipińskim oraz zaproszonymi gośćmi pokroił tort. Tym samym, rozpoczął się pierwszy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie! Brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu i w rekordowo krótkim czasie świetny pomysł przerodzili w czyn! Gratulujemy raz jeszcze!

Zapraszamy Państwa również do obejrzenia naszej fotorelacji z tego jakże historycznego dla naszej gminy wydarzenia.

Marcin Flieger