Uroczysty Marsz z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu dzisiejszym (02.05 br.) z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbył się uroczysty marsz mieszkańców oraz władz gminy Mieroszów spod pomnika w mieroszowskim Rynku na Wieżę Widokową na Parkowej Górze. Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. Dziś obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 1 sierpnia będziemy obchodzić setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej!

Podczas Marszu nie zabrakło oczywiście nie tylko flag Rzeczypospolitej Polskiej ale również biało-czerwonych akcentów. Marsz zakończył się ogniskiem przy Wieży Widokowej na Parkowej Górze.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej już od wielu lat odbywają się w całym kraju uroczyste marsze oraz imprezy plenerowe. W gminie Mieroszów dotychczas Dzień Flagi świętowano głównie w Sokołowsku za sprawą odbywających się tam corocznie Marszy na górę Niepodległości.

Mamy nadzieję, że Marsz z okazji z Dnia Flagi wpisze się na stałe do kalendarza imprez Mieroszowa i spotka się z coraz szerszym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Mieroszowa ale również całej gminy Mieroszów.

Marcin Flieger
Fot. dzięki uprzejmości MCK, Natalia Grzeszuk

 

Komentarze obsługiwane przez CComment