Uwaga podróżni! Od 1 maja ulegnie zmianie rozkład jazdy 15`ki

Jak informuje ZDKiUM Wałbrzych, od 1 maja 2018 r. ulegną zmianie godziny odjazdów autobusów linii nr 15 na trasie: Wałbrzych – Mieroszów – Meziměsti. Zmiany dotyczą większości połączeń i wg. informacji udzielonej przez przedstawiciela ZDKiUM w Wałbrzychu „nastąpiły one na wniosek gminy Mieroszów oraz Meziměsti”.

Nowe rozkłady jazdy skutecznie dezinformują mieszkańców naszej gminy już od kilku dni... Stare zniknęły, a nowe obowiązują dopiero od 1 maja br. Kto jest winny takiej sytuacji? (Fot. Marcin Flieger)

Oczywiście zmianie nie ulegnie liczba połączeń linii nr 15 z gminą Mieroszów, więc ci z Państwa którzy liczyli na zwiększenie jej częstotliwości nie mają powodów do radości. Większość zmian to jedynie zmiany kosmetyczne, polegające na kilkunastominutowej zmianie godzin odjazdu autobusów linii nr 15 na trasie Wałbrzych – Mieroszów – Meziměsti.

Największa zmiana nastąpi w przypadku ostatniego kursu do i z Meziměsti przez Mieroszów, gdyż dotychczas autobus wyjeżdżał z Wałbrzycha w dni robocze oraz soboty o godz. 22:35 (przystanek Nowy Świat), a teraz po zmianie rozkładu jazdy odjedzie o godz. 19:52, uniemożliwiając tym samym powrót do Mieroszowa mieszkańcom pracującym na popołudniową zmianę w Wałbrzychu, dla których była to jedyna możliwość powrotu do domu.  Co istotne, ostatni kurs prywatnego przewoźnika odjeżdża o godz. 20:15! Co zatem mają zrobić mieszkańcy gminy Mieroszów po godz. 20-stej? Powracający z pracy? Kina? Teatru? 

Oczywiście ta zmiana pociąga za sobą również zmianę godziny odjazdu ostatniego autobusu linii nr 15 nie tylko z Meziměsti ale również Mieroszowa… Dotychczas bez problemu mogliśmy uczestniczyć w licznie organizowanych imprezach, chociażby w naszym pobliskim Meziměsti i powrócić do Mieroszowa 15-ką o godz. 23:35. Niestety od 1 maja br. autobus z Meziměsti odjedzie o godz. 20:59, a z przystanku przy ul. Sportowej w Mieroszowie już o godz. 21:13, tym samym wałbrzyszanie, którzy przedziwnym trafem trafią na przykład na koncert do mieroszowskiej Piwnicy pozbawieni zostaną powrotu do aglomeracji Wałbrzyskiej…

Z kim władze naszej gminy konsultowały zmianę rozkładu autobusu linii nr 15? Trudno zgadnąć - z całą pewnością nie jest to zmiana na którą czekają mieszkańcy... (źródło: ZDKiUM Wałbrzych)

Komu zatem mają służyć te zmiany? Z kim władze naszej gminy je konsultowały? Na pewno nie z mieszkańcami, wśród których większość to przecież seniorzy, korzystający bardzo chętnie z darmowych przejazdów linią nr 15, a którzy bardzo często informują o potrzebie uruchomienia połączenia powrotnego z Wałbrzycha około południa, a nie konieczności oczekiwania minimum 4 godzin - do godz. 14:26 - na najbliższe połączenie linii nr 15 z Mieroszowem… A może wręcz przeciwnie? Po raz kolejny o naszej gminie zdecydował ktoś inny? Bo nie było komu upomnieć się o własnych mieszkańców? A przecież nasza gmina dokłada i to nie małe środki do linii nr 15 na trasie Wałbrzych - Mieroszów - Meziměsti.

* * *

Czy oderwany od mieroszowskiej rzeczywistości Włodarz naszej gminy jest w stanie pojąc istotę problemu? Czekamy na Państwa komentarze oraz opinie co do zmian w rozkładzie jazdy autobusu nr 15 na trasie: Wałbrzych – Mieroszów – Meziměsti, który w formacie PDF udostępniamy Państwu do pobrania w załączniku...

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!