Uwaga podróżni! Od 1 maja ulegnie zmianie rozkład jazdy 15`ki

Jak informuje ZDKiUM Wałbrzych, od 1 maja 2018 r. ulegną zmianie godziny odjazdów autobusów linii nr 15 na trasie: Wałbrzych – Mieroszów – Meziměsti. Zmiany dotyczą większości połączeń i wg. informacji udzielonej przez przedstawiciela ZDKiUM w Wałbrzychu „nastąpiły one na wniosek gminy Mieroszów oraz Meziměsti”.

Nowe rozkłady jazdy skutecznie dezinformują mieszkańców naszej gminy już od kilku dni... Stare zniknęły, a nowe obowiązują dopiero od 1 maja br. Kto jest winny takiej sytuacji? (Fot. Marcin Flieger)

Oczywiście zmianie nie ulegnie liczba połączeń linii nr 15 z gminą Mieroszów, więc ci z Państwa którzy liczyli na zwiększenie jej częstotliwości nie mają powodów do radości. Większość zmian to jedynie zmiany kosmetyczne, polegające na kilkunastominutowej zmianie godzin odjazdu autobusów linii nr 15 na trasie Wałbrzych – Mieroszów – Meziměsti.

Największa zmiana nastąpi w przypadku ostatniego kursu do i z Meziměsti przez Mieroszów, gdyż dotychczas autobus wyjeżdżał z Wałbrzycha w dni robocze oraz soboty o godz. 22:35 (przystanek Nowy Świat), a teraz po zmianie rozkładu jazdy odjedzie o godz. 19:52, uniemożliwiając tym samym powrót do Mieroszowa mieszkańcom pracującym na popołudniową zmianę w Wałbrzychu, dla których była to jedyna możliwość powrotu do domu.  Co istotne, ostatni kurs prywatnego przewoźnika odjeżdża o godz. 20:15! Co zatem mają zrobić mieszkańcy gminy Mieroszów po godz. 20-stej? Powracający z pracy? Kina? Teatru? 

Oczywiście ta zmiana pociąga za sobą również zmianę godziny odjazdu ostatniego autobusu linii nr 15 nie tylko z Meziměsti ale również Mieroszowa… Dotychczas bez problemu mogliśmy uczestniczyć w licznie organizowanych imprezach, chociażby w naszym pobliskim Meziměsti i powrócić do Mieroszowa 15-ką o godz. 23:35. Niestety od 1 maja br. autobus z Meziměsti odjedzie o godz. 20:59, a z przystanku przy ul. Sportowej w Mieroszowie już o godz. 21:13, tym samym wałbrzyszanie, którzy przedziwnym trafem trafią na przykład na koncert do mieroszowskiej Piwnicy pozbawieni zostaną powrotu do aglomeracji Wałbrzyskiej…

Z kim władze naszej gminy konsultowały zmianę rozkładu autobusu linii nr 15? Trudno zgadnąć - z całą pewnością nie jest to zmiana na którą czekają mieszkańcy... (źródło: ZDKiUM Wałbrzych)

Komu zatem mają służyć te zmiany? Z kim władze naszej gminy je konsultowały? Na pewno nie z mieszkańcami, wśród których większość to przecież seniorzy, korzystający bardzo chętnie z darmowych przejazdów linią nr 15, a którzy bardzo często informują o potrzebie uruchomienia połączenia powrotnego z Wałbrzycha około południa, a nie konieczności oczekiwania minimum 4 godzin - do godz. 14:26 - na najbliższe połączenie linii nr 15 z Mieroszowem… A może wręcz przeciwnie? Po raz kolejny o naszej gminie zdecydował ktoś inny? Bo nie było komu upomnieć się o własnych mieszkańców? A przecież nasza gmina dokłada i to nie małe środki do linii nr 15 na trasie Wałbrzych - Mieroszów - Meziměsti.

* * *

Czy oderwany od mieroszowskiej rzeczywistości Włodarz naszej gminy jest w stanie pojąc istotę problemu? Czekamy na Państwa komentarze oraz opinie co do zmian w rozkładzie jazdy autobusu nr 15 na trasie: Wałbrzych – Mieroszów – Meziměsti, który w formacie PDF udostępniamy Państwu do pobrania w załączniku...

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

10 komentarzy

 • Mieszkaniec
  Mieszkaniec czwartek, 03, maj 2018 16:23

  To jest jedna, wielka porażka.

  Odpowiedz

 • Andy
  Andy środa, 02, maj 2018 17:47

  Czyli władze Mieroszowa nie robią udogodnień mieszkańcom oraz turystom lecz utrudniają życie i jak można wniskować celowo. Ludzie zapamiętają wszystkie te minusy przy urnie wyborczej. Dodam że to jest chamstwo.

  Odpowiedz

 • Twoje imię
  Twoje imię wtorek, 01, maj 2018 19:04

  Bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam w tytule : Zmiany 15- sądziłam, że w końcu przestaniemy być jak zwierzaki upychani w prywatnych busach.Dlaczego nie możemy być
  traktowani jak ludzie ,władze wiedzą ,że z
  bydłem łatwiej.Czlowiek stary, chory,upodlony,zdeptany, przyjdzie i będzie
  pokornie prosił o autobus by mógł się dostać
  chociażby do lekarza bo do busa nie potrafi już wsiąść,a naTAXI brak pieniędzy.
  Ha,ha,ha,wybijmy sobie z głowy normy jakie obowiązują w UE

  ,

  Odpowiedz

 • maruda
  maruda wtorek, 01, maj 2018 05:08

  Jak zwykle pewnie prezydent Wałbrzycha robi dobrze swoim mieszkańcom kosztem Mieroszowa, bo przecież tu nie ma nikogo kto walczy o swoich! A my jako podatnicy musimy jeszcze dopłacać do tego, że mamy Burmistrza, który potrafił jedynie krytykować innych i obrażać, bo co jak co ale to jako jedyne mu zawsze wychodzi! Bogactwo gór, potencjał mieszkańców i nieudacznik na szczycie!

  Odpowiedz

 • pieszy
  pieszy wtorek, 01, maj 2018 00:19

  A po co komu ta 15? Zamiast karmić konsorcjum ze Śląska, lepiej podpisać umowy z naszymi przewoźnikami. Oni już sobie dopasują rozkład jazdy do potrzeb, a nie czyjegoś widzi mi się.

  Odpowiedz

 • Dorota
  Dorota poniedziałek, 30, kwiecień 2018 22:46

  Porażka.Nic tylko płakać ,zamiast się rozwijać my jak zawsze się cofamy.Brak słów ? .Kiedy w tym mieście zacznie się wkońcu mysleć o mieszkańcach.Nic tylko życzyć osobie która podjęła taka decyzję by któregoś dnia będąc w np mezimesti ok 22-23:00 zabrakło paliwa ,i padł telefon komórkowy - powodzenia .

  Odpowiedz

 • zły
  zły poniedziałek, 30, kwiecień 2018 21:14

  A ciemny naród niech się dalej cieszy, że im raz w tygodniu pociąg zatrąbi. A przy okazji mamy promocję gminy po skur... Przyjedź do nas z własnym termosem, bo nawet nie ma gdzie kawy wypić i uciekaj za dnia, bo po zmroku nie wyjedziesz. I do tego nie wiadomo, kto ma klucz do tego drewnianego toy toya na rynku.

  Odpowiedz

 • ja
  ja poniedziałek, 30, kwiecień 2018 21:03

  Ale ważne, że delegacja się w Dzierżoniowie lansowała, a i znów parada majowa będzie, więc nie ma na co narzekać.

  Odpowiedz

 • monika
  monika poniedziałek, 30, kwiecień 2018 20:40

  Burmistrz to sobie delegacje pisze za wyjazd do sokołowska! wiec co on moze wiedziec o normalnych ludziach???

  Odpowiedz

 • Jan
  Jan poniedziałek, 30, kwiecień 2018 17:50

  Pan burmistrz przecież nie dojeżdża na drugą zmianę do Wałbrzycha więc go to g....obchodzi a sporo osób osób wracalo o tej godzinie z pracy najpierw busy zrezygnowały z tego kursu później linia 15 ale co tam przecież ilość kursów jest ta sama mamy bogate społeczeństwo stać nas na taxi .gratulacje panie burmistrzu oby więcej takich decyzji a na wyborach zobaczymy

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.