UWAGA! Wybierasz się na Majówkę samochodem do Skalnego Miasta?

Wszyscy turyści udający się w czasie tegorocznej Majówki od 1 do 5 maja br. do Skalnego Miasta w Czechach proszeni są o korzystanie z przejazdu przez Golińsk i Mezimesti do Teplic na Metuji, gdzie zostały specjalnie przygotowane bezpłatne miejsca parkingowe, a turyści zostaną dowiezieni do Adrśpach kursującymi dwa razy na godzinę pociągami! Przejście drogowe na Kwiatowej w Mieroszowie może – wzorem lat ubiegłych – zostać zamknięte przez czeską policję w związku z bardzo dużym nasileniem ruchu i brakiem miejsc parkingowych w Adršpach! 

Pełna informacja oraz rozkład jazdy pociągów z Teplic nad Metuji do Adršpach znajduje się na oficjalnej ulotce przygotowanej przez Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji (do pobrania w załącznikach do artykułu).

Alternatywnie przypominamy o uruchomionym sezonowym połączeniu kolejowym Wrocław GłównyWałbrzychMieroszówAdršpach, którego pełen rozkład znajdą Państwo w artykule: "Pociąg do gór" już od 27 kwietnia!.

A już w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie na temat uruchomienia połączenia busowego Mieroszów – Skalne Miasto, o którego wynikach z całą pewnością Państwa poinformujemy.

Marcin Flieger