Uwięzili dwoje małoletnich w mieszkaniu! Trafili do aresztu!

Uwięzili dwoje małoletnich w mieszkaniu, pobili oraz przy użyciu noża grozili jednemu z nich śmiercią, a następnie kiedy na ratunek przybiegł zaalarmowany o zdarzeniu ojczym, pobili także jego. Groźnych przestępców bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z policjantami z Boguszowa-Gorc. Dwaj mieroszowianie decyzją sądu trafili już na 3 miesiące do aresztu. Najbliższe kilkanaście lat mogą spędzić za kratami więzienia.

27 stycznia w godzinach wieczornych 37-latek wraz ze swoim 30-letnim kolegą bez przyczyny siłą zaciągnęli dwoje małoletnich mieszkańców Mieroszowa do swojego mieszkania przy ul. Mickiewicza w tej miejscowości, a następnie pobili 16-letniego chłopca i zagrozili mu pozbawieniem życia przykładając nóż do szyi. Poinformowany o zaistniałym zdarzeniu ojczym małoletniego próbował ratować dzieci, jednak i on został brutalnie pobity.

Fot. KMP w Wałbrzychu

Zaalarmowani policjanci niezwłocznie podjęli interwencję i w wyniku działań operacyjnych chwilę po zdarzeniu zatrzymali obu przestępców. Starszy z nich podczas doprowadzania do jednostki Policji dodatkowo groził samym funkcjonariuszom.

Fot. KMP w Wałbrzychu

Okazało się, że 37 i 30-latek byli już karani za podobne przestępstwa. Tym samym 30-latkowi grozi 12-letni pobyt w więzieniu, a 37-latkowi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. W stosunku do sprawców Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował już środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania.

Fot. KMP w Wałbrzychu

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
p.o. sierż. szt. Marcin Świeży

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Trzymiesięczny areszt dla dwóch mężczyzn za groźby karalne, bezprawne pozbawienie wolności oraz pobicie

2 komentarzy

 • Anna
  Anna czwartek, 29, marzec 2018 21:08

  Ciekawe skąd pani pozyskała takie informacje. Pewnie od jakiejś koleżanki zajmującej się plotkami tak jak pani.Gdzie rodzice tych tych biednych poszkodaownych dzieci .Jak widac przegapili incydent :)

  Odpowiedz

 • Kinga
  Kinga czwartek, 01, luty 2018 10:23

  Z tego jakie informacje udało mi się pozyskać, to w całą tą sytuację zostały zamieszane trzy małoletnie osoby - jednej dziewczynie udało się uciec wcześniej, więc proponuję, aby sprawie przyjrzeć się bliżej. Mało tego, dzieci były zmuszane do picia alkoholu i nie wiadomo do czego jeszcze. Boże, że tacy ludzie chodzą po ziemi... Wierzę jednak, że sprawcy zostaną odpowiednio ukarani, i że tym dzieciom i osobom poszkodowanym zostanie udzielona pomoc psychologiczna, bo z tego całego zdarzenia wynika, że musieli tam przeżyć wielką traumę.. Ślę współczucia do samych poszkodowanych, jak i do ich rodzin, bo naprawde musieli przeżyć wtedy istne piekło...

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.