W gminie rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów! Trzymamy kciuki!
Ósmoklasiści PSP w Kowalowej przed rozpoczęciem egzaminu

W gminie rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów! Trzymamy kciuki!

We wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Mieroszów rozpoczęły się dziś, punktualnie o godz. 9:00 egzaminy ósmoklasistów. Dziś uczniowie zmierzą się z testem z języka polskiego, jutro z matematyką, a w środę z egzaminem z języka obcego.

Jest to pierwszy – po reformie edukacji – egzamin ósmoklasistów, do którego na terenie naszej gminy przystąpiło 50 uczniów z trzech placówek: PSP w Mieroszowie, PSP w Kowalowej oraz ZSP w Sokołowsku. Pomimo trwającego w PSP w Mieroszowie strajku nauczycieli egzamin ósmoklasistów odbywa się bez problemów, a do strajku w dniu dzisiejszym przystąpiło 13 z 30 nauczycieli placówki.


Ósmoklasiści z PSP w Mieroszowie na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wyniki uczniowie poznają 14 czerwca 2019 r. Wyniki będą miały wpływ na przyjęcie uczniów do wybranych przez nich szkół ponadpodstawowych. Dlatego trzymamy kciuki za wszystkich ósmoklasistów z naszej gminy!

Marcin Flieger
Fot. PSP w Kowalowej oraz PSP w Mieroszowie