Logo
Wydrukuj tę stronę
WYBORY 2018: Mamy już 5 kandydatów na Burmistrza!

WYBORY 2018: Mamy już 5 kandydatów na Burmistrza!

Choć do październikowych wyborów samorządowych pozostało jeszcze 54 dni, to już dziś wiemy, że aż 5 kandydatów weźmie udział w wyborach na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Mieroszów. Czy to już wszyscy? Czy może pojawią się jeszcze kolejni kandydaci? Dziś prezentujemy Państwu wszystkie zgłoszone dotychczas Komitety z terenu naszej gminy, podając jednocześnie garść dodatkowych informacji…

1.KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE TWÓJ MIEROSZÓW
Kandydat na stanowisko Burmistrza: Mariusz Liczbiński
Pełnomocnik wyborczy: Krzysztof Kida
Pełnomocnik finansowy: Maria Liczbińska
Strona WWW: http://twojmieroszow.pl

2.KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA RACZYŃSKIEGO - SKUTECZNOŚĆ I ROZWÓJ
Kandydat na stanowisko Burmistrza: Marcin Raczyński
Pełnomocnik wyborczy:  Marika Sikora
Pełnomocnik finansowy: brak
Strona WWW: brak

3.KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JUSTYNA PICHOWICZ LUDZIE PRACA INWESTYCJE
Kandydat na stanowisko Burmistrza: Justyna Pichowicz
Pełnomocnik wyborczy: Rafał Sobkowicz
Pełnomocnik finansowy: brak
Strona WWW: http://justynapichowicz.pl/ (uzupełnienie: 06.10.2018)

4.KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA LIPIŃSKIEGO
Kandydat na stanowisko Burmistrza: Andrzej Lipiński
Pełnomocnik wyborczy: Mariusz Pawlak
Pełnomocnik finansowy: brak
Strona WWW: brak

5.KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WIESŁAW ZALAS WSPÓLNIE SŁUŻYMY GMINIE
Kandydat na stanowisko Burmistrza: Wiesław Zalas
Pełnomocnik wyborczy: Wiesław Zalas
Pełnomocnik finansowy: brak
Strona WWW: http://kwwwieslawzalas.pl/ (uzupełnienie: 18.09.2018) 

Jak mogą Państwo zauważyć jedynie KW Stowarzyszenie Twój Mieroszów, z którego o fotel Burmistrza będzie ubiegał się pan Mariusz Liczbiński, zgłosił pełnomocnika finansowego – we wszystkich pozostałych komitetach tej funkcji brak. Dlaczego tak się stało? Czy dla pozostałych kandydatów dbałość o finanse jest nieistotna? Czy wynika to może z prozaicznej wygody? Bo skoro można, ale nie trzeba, to nie będę sobie tym głowy zawracał?

Również KW Stowarzyszenie Twój Mieroszów, wydaje się być jedynym Komitetem, który wykorzystuje ogólnodostępny Internet do kontaktu z mieszkańcami, a tym samym wyborcami. Oczywiście większość kandydatów posiada swe profile prywatne w serwisach społecznościowych, jednak w większości są to profile o ograniczonej widoczności lub niedostępne dla mieszkańców, którzy z serwisów społecznościowych nie korzystają. Wyjątek stanowi oczywiście „Blog osobisty Marcina Raczyńskiego, burmistrza Mieroszowa i zwykłego obywatela”, ale od 26 lutego strona nie była aktualizowana więc trudno stwierdzić, czy zostanie wykorzystana w kampanii wyborczej, bo kto finansuje jej utrzymanie? Marcin Raczyński osoba prywatna czy za sprawą podatków mieszkańcy Gminy Mieroszów?

Warto tu także nadmienić, iż równie kontrowersyjny wydaje się wybór na pełnomocnika KW Marcina Raczyńskiego, piastującej obecnie funkcję zastępcy Dyrektora MCK pani Mariki Sikory. W jaki sposób oddzieli ona pracę od funkcji pełnomocnika Komitetu Wyborczego? Przejdzie na bezpłatny urlop? Czy wręcz przeciwnie – będzie wykorzystywać stanowisko do agitacji wyborczej? Której w przypadku MCK przecież i tak nie brakuje, czego z pewnością dowiedzie również kolejne wydanie Głosu Mieroszowa, który z bezstronnym biuletynem informacyjnym gminy Mieroszów nie ma przecież za wiele wspólnego.

Zapewne już wkrótce poznamy programy wyborcze poszczególnych kandydatów na fotel Burmistrza Gminy Mieroszów oraz listy kandydatów na radnych zgłoszone przez poszczególne Komitety Wyborcze, o których z całą pewnością Państwa poinformujemy…

* * *

A kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Mieroszów, zapraszamy do udziału w DEBACIE WYBORCZEJ organizowanej przez serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś, która odbędzie się w sobotę 6 października 2018 r. – na zgłoszenia za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 10 września 2018 r. Czy wszyscy kandydaci wezmą w niej udział? Czy może pojawią się kolejni? Przekonamy się o tym już wkrótce… Aktualizacja: żaden z Komitetów Wyborczych nie zglosił chęci udziału w debacie wyborczej przed I turą Wyborów Samorządowych 2018.

Na zakończenie dość nietypowy apel… Prosimy czasem o głębsze zastanowienie przed umieszczeniem komentarza. Wpisanie fałszywych danych nie zapewnia anonimowości w internecie! Każdy Państwa wpis generuje ślad, w postaci numeru IP, który bez problemu może posłużyć do ustalenia Państwa tożsamości.

Marcin Flieger

Aktualizacja: 11 września 2018 r., godz. 07:00, 18 września 2018 r., godz. 21:35, 6 października 2018 r., godz. 08:53.

 

 

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2019 Marcin Flieger. All rights reserved!