WYBORY 2018: Pełne wyniki wyborów radnych do Rady Powiatu Wałbrzyskiego

Prezentujemy Państwu pełne wyniki wyborów radnych do Rady Powiatu Wałbrzyskiego, jakie odbyły się na terenie powiatu wałbrzyskiego w dn. 21 października 2018 r. W okręgu nr 4: Gmina Mieroszów i Czarny Bór, mandat radnego uzyskali: Sylwestra Wawrzyniak, Jarosław Buzarewicz oraz mieszkaniec Mieroszowa pan Stanisław Skrzyniarz.

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba
uprawnionych
Liczba kart
wydanych
Liczba oddanych
głosów
Frekwencja Liczba głosów
ważnych
% głosów
ważnych
Fakt
głosowania
1 12 322 5 781 5 775 46.92% 5 482 94.93% Tak
2 15 472 7 754 7 753 50.12% 7 316 94.36% Tak
3 8 020 4 929 4 927 61.46% 4 651 94.40% Tak
4 9 293 5 487 5 486 59.04% 5 091 92.80% Tak


Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba głosów
na kanydatów komitetu
Liczba
kadydatów
% głosów
ważnych
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 600 25 7.10%
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 799 19 7.98%
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 889 25 21.69%
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z POPARCIEM ROMANA SZEŁEMEJA 8 616 25 38.23%
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ 5 636 25 25.00%


Rada Powiatu Wałbrzyskiego - Wyniki wyborów

Okręg Nr
listy
Nr na
liście
Nazwisko i Imiona Liczba
głosów
ważnych
% głosów ważnych
w skali okręgu
  Mandat
1 2 1 GRONCZEWSKI Edward 99 1.81%   Nie
1 2 2 DZIEDZIEL Agnieszka Katarzyna 116 2.12%   Nie
1 2 3 TOSTI Sylwia Stanisława 32 0.58%   Nie
1 2 4 MALESZEWSKA Magdalena 49 0.89%   Nie
1 2 5 JAKUBOWSKI Radosław Adam 19 0.35%   Nie
1 2 6 NOWAK Przemysław Marcin 26 0.47%   Nie
1 2 7 KULESZA Mirosław 57 1.04%   Nie
1 5 1 CHEĆKO Marcel Marian 253 4.62%   Nie
1 5 2 KRAŚNICKA Anita Maria 18 0.33%   Nie
1 5 3 PIOTROWSKI Bogdan Jerzy 120 2.19%   Nie
1 5 4 DETYNA-DĘBSKA Emilia Maria 28 0.51%   Nie
1 5 5 MAJGIER Dariusz Stanisław 39 0.71%   Nie
1 5 6 SOKOŁOWSKA Zdzisława Leokadia 36 0.66%   Nie
1 10 1 CHUDYK Piotr 316 5.76%   Nie
1 10 2 SKARBEK Patrycja Ludwika 180 3.28%   Nie
1 10 3 KULIKOWSKA Ewa Iwona 151 2.75%   Nie
1 10 4 KUMOREK Krzysztof Łukasz 66 1.20%   Nie
1 10 5 IMIOŁEK Andrzej Antoni 46 0.84%   Nie
1 10 6 STANOWSKI Jan 28 0.51%   Nie
1 10 7 FRANKOWSKA Iwona Krystyna 349 6.37% Tak
1 13 1 GÓRSKI Leonard Dariusz 760 13.86% Tak
1 13 2 WOŹNIAK Jolanta 313 5.71% Tak
1 13 3 KACZMAREK Mariola Sylwia 124 2.26%   Nie
1 13 4 ZAJĄC Grzegorz Michał 113 2.06%   Nie
1 13 5 WILEMBERG Dorota Maria 142 2.59%   Nie
1 13 6 PIERZCHAŁA Katarzyna Julia 104 1.90%   Nie
1 13 7 MORAWSKI Edward 121 2.21%   Nie
1 14 1 ROSIAK Małgorzata Anna 271 4.94%   Nie
1 14 2 KROPIELNICKA Teresa Czesława 317 5.78%   Nie
1 14 3 GAZDA Dawid Daniel 79 1.44%   Nie
1 14 4 WASIAK-TURBIASZ Małgorzata Justyna 120 2.19%   Nie
1 14 5 SZCZECHOWICZ Hanna Genowefa 82 1.50%   Nie
1 14 6 ZDEB Adam Tadeusz 497 9.07% Tak
1 14 7 POTAPOWICZ Mirosław 411 7.50% Tak
2 2 1 KRÓL Magdalena Zofia 215 2.94%   Nie
2 2 2 BROCZEK Bogusław Daniel 95 1.30%   Nie
2 2 3 SOKOŁOWSKA Maria 115 1.57%   Nie
2 2 4 JANUS Jerzy Bogusław 141 1.93%   Nie
2 2 5 JAREMENKO Daniel 58 0.79%   Nie
2 2 6 PAŁYS Lech Grzegorz 16 0.22%   Nie
2 2 7 KILANOWSKA Irena Anna 61 0.83%   Nie
2 2 8 WIŻBICKI Mateusz Kamil 36 0.49%   Nie
2 5 1 HYLIŃSKA Paulina Sylwia 143 1.95%   Nie
2 5 2 KŁOS Eugeniusz 82 1.12%   Nie
2 5 3 WEISS Zenon Czesław 37 0.51%   Nie
2 10 1 MASIUK Marek Jerzy 654 8.94% Tak
2 10 2 JEDZINIAK Mirosław 260 3.55%   Nie
2 10 3 PEŁKA Marta 72 0.98%   Nie
2 10 4 KOCAN Marek Kazimierz 57 0.78%   Nie
2 10 5 PINDOR-MASTERNAK Paulina Magdalena 33 0.45%   Nie
2 10 6 KRAJEWSKI Jarosław Roman 77 1.05%   Nie
2 10 7 MELJON Marek 57 0.78%   Nie
2 10 8 SZYMAŃSKA Sylwia Marzena 162 2.21%   Nie
2 13 1 ORPEL Kamil Krzysztof 754 10.31% Tak
2 13 2 DOROSZ Ewa Anna 809 11.06% Tak
2 13 3 NEUBERG Anna Małgorzata 144 1.97%   Nie
2 13 4 SŁONIEWSKI Stanisław 142 1.94%   Nie
2 13 5 CZEPIL Grzegorz Edward 493 6.74%   Nie
2 13 6 WŁODARCZYK Andrzej 88 1.20%   Nie
2 13 7 WRÓBLEWSKA Marta Agata 165 2.26%   Nie
2 13 8 KAZEK Łukasz Bartosz 630 8.61% Tak
2 14 1 KWIATKOWSKI Krzysztof Henryk 709 9.69% Tak
2 14 2 OWCZAREK Grażyna Teresa 202 2.76%   Nie
2 14 3 KAŁMUCZAK Klaudia Irena 74 1.01%   Nie
2 14 4 ZAPART Elżbieta 98 1.34%   Nie
2 14 5 OŚCIŁOWSKI Paweł 52 0.71%   Nie
2 14 6 BŁACHOTNIK-MATUSZYK Aneta Beata 125 1.71%   Nie
2 14 7 SZYMAŃSKI Zdzisław 103 1.41%   Nie
2 14 8 POL Piotr Wiesław 357 4.88% Tak
3 2 1 PALCZEWSKA Wanda Bronisława 62 1.33%   Nie
3 2 2 BERNER-PALUCH Anna Maria 41 0.88%   Nie
3 2 3 ZIMNICKI Artur 14 0.30%   Nie
3 2 4 WOJTKOWSKA-JUZKÓW Edyta Barbara 11 0.24%   Nie
3 2 5 KAMIŃSKI Damian Sławomir 42 0.90%   Nie
3 5 1 ŚWIĘTALSKI Leszek 352 7.57%   Nie
3 5 2 CHAŁDAŚ Grzegorz 113 2.43%   Nie
3 5 3 CZOPEK Piotr Jacek 42 0.90%   Nie
3 5 4 PIETKIEWICZ Ewa Anna 116 2.49%   Nie
3 5 5 WOŹNIAK Ewa Iwona 134 2.88%   Nie
3 10 1 RATUSZNIK Marek Walenty 304 6.54%   Nie
3 10 2 JENNINGS Agnieszka Magdalena 403 8.66%   Nie
3 10 3 SIENNICKA Karolina 67 1.44%   Nie
3 10 4 PŁAWIŃSKA Wioleta Ewa 48 1.03%   Nie
3 10 5 MALWIC Robert Edmund 70 1.51%   Nie
3 13 1 STOCHAJ Bogdan Seweryn 546 11.74% Tak
3 13 2 BUKOWSKA Ramona Dominika 746 16.04% Tak
3 13 3 STRAMEL-ŚWITEŃKA Radosława 237 5.10%   Nie
3 13 4 PIETRZAK Krzysztof Ryszard 121 2.60%   Nie
3 13 5 TRYBUŁA Monika Ewa 213 4.58%   Nie
3 14 1 UCHMANOWICZ Bogusław Stefan 433 9.31% Tak
3 14 2 WARCHAŁ Wioletta Monika 133 2.86%   Nie
3 14 3 ZARZECKA Marta Katarzyna 33 0.71%   Nie
3 14 4 GOŁDYN Robert Adrian 78 1.68%   Nie
3 14 5 MUCHA Arkadiusz Marcin 292 6.28%   Nie
4 2 1 PIELA Sylwia 114 2.24%   Nie
4 2 2 ZDUŃCZUK Dominik Szymon 56 1.10%   Nie
4 2 3 KOLSKI Maciej Tomasz 42 0.82%   Nie
4 2 4 PATERAK Dominik 37 0.73%   Nie
4 2 5 KOSECKA Małgorzata Maria 46 0.90%   Nie
4 5 1 GAWEŁ Wiesław Mariusz 118 2.32%   Nie
4 5 2 STOBIECKA Barbara 70 1.37%   Nie
4 5 3 POTONIEC Ewa Małgorzata 16 0.31%   Nie
4 5 4 PRZYBYSZEWSKA Leokadia 58 1.14%   Nie
4 5 5 PELC Marcin 24 0.47%   Nie
4 10 1 SKIBSKA Dorota 417 8.19%   Nie
4 10 2 KRĘZEL Krzysztof 249 4.89%   Nie
4 10 3 MRÓWKA Kazimierz 120 2.36%   Nie
4 10 4 GRZESZCZAK Zbigniew Józef 183 3.59%   Nie
4 10 5 WAWRZYNIAK Sylwestra Beata 520 10.21% Tak
4 13 1 BUZAREWICZ Jarosław Tomasz 643 12.63% Tak
4 13 2 BUZIEWICZ Elżbieta Mieczysława 535 10.51%   Nie
4 13 3 GRYKA Barbara 194 3.81%   Nie
4 13 4 WTULICH Anna Maria 148 2.91%   Nie
4 13 5 GRZESZCZAK Paweł Piotr 331 6.50%   Nie
4 14 1 CHRUSZCZ-SZOMAŃSKA Elżbieta Lesława 297 5.83%   Nie
4 14 2 FILIP Urszula Barbara 363 7.13%   Nie
4 14 3 ŚPIEWAK Edyta Aldona 109 2.14%   Nie
4 14 4 WOŹNY Paweł Artur 27 0.53%   Nie
4 14 5 SKRZYNIARZ Stanisław 374 7.35% Tak

 

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr
listy
Komitet wyborczy Liczba głosów
ważnych oddanych
na listę
Liczba
kandydatów
Liczba
Mandatów
% głosów
ważnych
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 600 25 0 7.10%
5 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM 1 799 19 0 7.98%
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4 889 25 3 21.69%
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z POPARCIEM ROMANA SZEŁEMEJA 8 616 25 8 38.23%
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ 5 636 25 6 25.00%

źródło: PKW