"Wymiana ciepła". Akcja warta naśladowania?

Jak informują nas media oraz mieszkańcy naszej gminy, Wałbrzych włączył się do ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła” i już w dwóch miejscach, stanęły namioty, a w nich wieszak… Kto zechce może tam zostawić niepotrzebne zimowe ubrania, a potrzebujący mogą wybrać coś dla siebie. Czy taka inicjatywa ma również szansę powodzenia w Mieroszowie? Mieroszowski Rynek to przecież znakomite miejsce, a postawione w zeszłym roku budki, aż proszą się o ich wykorzystanie do tej jakże szczytnej akcji.

„Wymiana ciepła” to akcja społeczna, wzorująca się na inicjatywie młodego mieszkańca Budapesztu, dzięki któremu na Węgrzech w ciągu kilkudziesięciu godzin stanęło około 200 takich wieszaków... W Polsce akcja ruszyła około połowy stycznia i rozwija się błyskawicznie! Kolejne punkty wymiany ciepłej odzieży powstają jak grzyby po deszczu. Na Dolnym Śląsku są już takie we Wrocławiu, Legnicy oraz Wałbrzychu. Mapa funkcjonujących wieszaków dostępna jest na stronie akcji http://wymianaciepla.pl/ oraz na Facebook`u https://www.facebook.com/wymianaciepla/

Wymiana ciepła

Co ciekawe w Wałbrzychu akcja powstała dzięki inicjatywie urzędniczek z Biura ds. Rewitalizacji Miasta, której kierowniczką jest radna Gminy Mieroszów pani Justyna Pichowicz i jak widać na załączonym zdjęciu akcja cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wałbrzycha… Mieroszów ma miejsce, ma możliwości zatem miejmy nadzieję, że także nasze władze i mieszkańcy włączą się w tę jakże ciekawą i pożyteczną akcję… Nasz rynek jest monitorowany, a budki przecież można otwierać w godzinach funkcjonowania Urzędu Miejskiego. A może nawet znajdzie się urzędnik, który w ramach wolontariatu zobowiąże się do ich otwarcia w weekendy? A może to właśnie mieszkańcy sami zorganizują i wystawią wieszak pod filarami, których także ci u nas dostatek?

Jak Państwu podoba się ten pomysł? Czy akcja "Wymiana ciepła" warta jest naśladowania w naszej gminie? Jak zawsze czekamy na Państwa komentarze… Państwa zdanie jest dla nas najważniejsze!

Marcin Flieger

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.