XIV Przegląd Twórczości Dziecięcej wieku przedszkolnego

W piątek, 15 czerwca br., o godz. 16:30 Sala Spotkań MCK wypełniła się rodzicami, opiekunami oraz uczestnikami XIV Przeglądu Twórczości Dziecięcej wieku przedszkolnego. W przeglądzie wzięły udział przedszkolaki z Mieroszowa, Kowalowej, Sokołowska oraz czeskiego Meziměstí i Vižňova.

Wielomiesięczne przygotowania przyniosły niesamowity efekt, a zgromadzona w Sali Spotkań MCK publiczność nagradzała gromkimi brawami wszystkie występujące dzieci. I choć impreza nie ma charakteru konkursu, to nie mniej jednak, każdy przedszkolak starał się jak tylko mógł, aby jego występ był jak najlepszy, wprawiając niejednokrotnie w zdumienie zgromadzoną publiczność. 

- „Impreza z roku na rok, staje się coraz ładniejsza. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami przygotowują coraz piękniejsze stroje, a choreografia i aranżacje stają się coraz bardziej przebojowe…” – mówi nam jeden z widzów Przeglądu.

- „Jest to z całą pewnością jedna z fajniejszych imprez organizowanych na terenie naszej gminy, a dzieci w cudowny sposób potrafią pokazać swoją radość i docenić wszystkie oklaski…” – dodaje z kolei inny widz.

Organizatorem Przeglądu jest Przedszkole Miejskie w Mieroszowie przy współudziale Gminy Mieroszów i jak już wspomniano na wstępie, Przegląd nie ma charakteru konkursu i wszystkie występujące dzieci są zwycięzcami, a każda z grup otrzymała nagrody, które wręczył Burmistrz Mieroszowa pan Marcin Raczyński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Mieroszowa pani Maria Chmielnicka. Oczywiście nie zabrakło także podziękowań dla pani Iwony Schienke Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie jak również pedagogów, rodziców oraz wszystkich występujących przedszkolaków za jakże wspaniałe i udane występy.

W trakcie Przeglądu zorganizowano loterię fantową oraz prowadzono sprzedaż ciast i napojów.

Marcin Flieger
Fot. Grzegorz Siwielec