Zielona szkoła na szóstkę!

Uczniowie z PSP w Mieroszowie spędzili pięć atrakcyjnych dni w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno w woj. zachodniopomorskim w OW „Rutex”. Bałtyk nie był zbyt łaskawy dla turystów, ale i tak zachwycał swoim urokiem.

W dniach 12.05-18.05.2019 r. uczniowie z klas 2a, 5a, 5b, 7 uczestniczyli w zielonej szkole nad morzem , której celem było uczyć w sposób aktywny. W ramach programu zielonej szkoły dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, leżących wzdłuż wybrzeża: Kołobrzeg, Mrzeżyno, Trzęsacz, Niechorze, Rewal. Wśród licznych atrakcji wyjazdu znalazły się: rejs statkiem „ Pirat” po Bałtyku, zwiedzanie Muzeum Oręża Wojska Polskiego w Kołobrzegu, wejście na latarnię morską w Niechorzu, wycieczka kolejką wąskotorową do Trzęsacza, zwiedzanie muzeum figur woskowych w Niechorzu, zajęcia dydaktyczne w parku wieloryba w Rewalu, poznanie specyfiki portu rybackiego w Mrzeżynie.

Na terenie ośrodka wypoczynkowego odbywały się różnorodne zajęcia dydaktyczno – rekreacyjne: lekcje języka polskiego, matematyki, przyrody, zajęcia sportowe, lekcje pływania, dyskoteka, seans filmowy, ognisko, wieczory z książką.

Udział w zielonej szkole umożliwił uczniom zdobywanie wiedzy o Polsce w oryginalny sposób. Propagował zdrowy i  aktywny styl życia. Przyczynił się do większego usamodzielnienia dzieci oraz dał możliwość pogłębienia więzi koleżeńskich. Cały pobyt upłynął w radosnej i przyjacielskiej atmosferze, i będzie miłym wspomnieniem dla uczniów i nauczycieli.

Marzena Dziedzińska
PSP w Mieroszowie

 

Komentarze obsługiwane przez CComment