Mieroszów, fragment ul. Nad Potokiem

Dawniej i Dziś to zupełnie nowa kategoria artykułów prezentująca współczesne zdjęcia miejsc w ujęciach znanych nam z dawnych widokówek. Czy 90 lat to dużo czy mało? Czy na przestrzeni dziesięcioleci gmina Mieroszów zmienia się na lepsze czy na gorsze? Nie są to łatwe pytania, a i odpowiedzi pewnie mogą być diametralnie różne...

Te dylematy pozostawiamy jednak Państwu, licząc że podzielicie się nimi w komentarzach pod artykułem. Pierwszym z prezentowanych w dziale Dawniej i Dziś ujęć, jest fragment dziesiejszej ul. Nad Potokiem (przedwojenny Am Malzhaus) z widoczną kładką nad Ścinawką łączącą ul. Przejazd z ul. Nad Potokiem. 

Nie wiele osób już dziś pamięta, że przy ul. Nad Potokiem znajdowało się znacznie więcej zabudowań z których do dnia dzisiejszego przetrwało zaledwie kilka. Na powyższym planie Mieroszowa z 1925 r., kolorem czerwonym zostały zaznaczone nie istniejące już dziś zabudowania.

Elementem łączącym obydwa zdjęcia jest z całą pewnością rzeka Ścinawka, kładka łącząca ulicę Przejazd z ulicą Nad Potokiem oraz dzisiejszy budynek mieszkalny przy ul. Przejazd 1.

Wydana ok. 1925 r. widokówka "Mieroszów, fragment ul. Nad Potokiem (Friedland, Partie Am Malzhaus)".
Zdjęcie autorstwa Grzegorza Siwielec wzorowane na widokówce "Mieroszów, fragment ul. Nad Potkokiem" wykonane 3 Czerwca 2015 r.

4 komentarzy

 • Asmateusz
  Asmateusz środa, 17, maj 2017 11:53

  Ten fragment Mieroszowa wyglądał o wiele lepiej kiedyś.
  Ps fajna galeria.

  Odpowiedz

 • Marcin Flieger
  Marcin Flieger czwartek, 08, grudzień 2016 11:31

  Odnośnie planu Mieroszowa. Na chwilę obecną nie mam koncepcji w jaki sposób zaprezentować go na łamach serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. Na pewno wszystkie artykuły w dziale DAWNIEJ I DZIŚ będą posiadały także fragment tego planu. Jednak jak pisałem na początku nie mam konecpji w jaki sposób (a może po prostu czasu) aby zaprezentować cały plan. W razie dalszych pytań proszę o email.

  Odpowiedz

 • Łukasz
  Łukasz czwartek, 08, grudzień 2016 09:06

  Jest gdzieś dostępny plan Mieroszowa, którego fragment jest tutaj?

  Odpowiedz

 • Dagmara
  Dagmara środa, 07, grudzień 2016 21:27

  Przez te lata Mieroszów zmienił się i to bardzo, ciężko powiedzieć, czy na lepsze czy na gorsze, na to ma wpływ bardzo dużo czynników, ale na pewno nadal jest piękny.

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.