Mieroszów, ul. Dworcowa

W drugim artykule kategorii Dawniej i Dziś prezentujemy Państwu ulicę Dworcową z widoczną bramą wejściową i budynkiem ówczesnego hotelu Dworcowego (Bahnhof Hotel), znanego również pod nazwą Hotelu Kolejowego (Hotel Eisenbahn), którego właścicielem w 1920 r. był Franz Berger. Hotel posiadał własny numer telefonu: 56 i dysponował kilkoma pokojami noclegowymi. 

Poniższy wycinek planu Mieroszowa z 1925 r. zdradza nam kilka dodatkowych szczegółów, o których zapewne mało kto dziś już pamięta.

Cały niemalże teren na którym obecnie znajduje się Bar Rampa, zajmował przy hotelowy park, a po drugiej stronie aleji Armii Krajowej nie istniały żadne budynki mieszkalne. Droga przebiegała niemalże w tym samym co dziś miejscu, nawet ogrodzenie nie zmieniło zasadniczo swego położenia.

Elementem łączącym obydwa zdjęcia jest budynek hotelu - dziś budynek mieszkalny przy ulicy Dworcowej 1.

Wydana ok. 1920 r. widokówka "Hotel Dworcowy Franza Berger (Franz Berger`s Bahnhof Hotel)".
Zdjęcie autorstwa Grzegorza Siwielec wzorowane na widokówce "Hotel Dworcowy Franza Berger (Franz Berger`s Bahnhof Hotel)" wykonane 3 Czerwca 2015 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.