Mieroszów, ul. Dąbrowszczaków

W kolejnej odsłonie cyklu Dawniej i Dziś przyjrzymy się fragmentowi ul. Dąbrowszczaków przy skrzyżowaniu z ul. Małą. Zmiany - niestety na niekorzyść - widoczne są niemalże od pierwszego spojrzenia. Miejsce w którym przed laty rosła bujna roślinność dziś jest zupełnie pustym placem. Do lat `90-tych istniał w tym miejscu kiosk RUCH`u, jednak od tego czasu minęło już wiele lat, a plac wciąż pozostaje niezagospodarowany.

Czy możliwe jest przywrócenie temu miejscu dawnego wyglądu? Może ktoś z Państwa zna odpowiedź na to pytanie?

Na powyższym planie Mieroszowa z 1925 r., widac ówczesną zabudowę omawianego fragmentu ul. Dąbrowszczaków.

Wydana ok. 1935 r. widokówka "Mieroszów, ulica Dąbrowszczaków (Friedland Bez. Breslau, Schweidnitzerstraβe)".
Zdjęcie autorstwa Grzegorza Siwielec wzorowane na widokówce "Mieroszów, ulica Dąbrowszczaków (Friedland Bez. Breslau, Schweidnitzerstraβe)" wykonane 3 Czerwca 2015 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.