Mieroszów, fragment ul. Nad Potokiem

Dawniej i Dziś to zupełnie nowa kategoria artykułów prezentująca współczesne zdjęcia miejsc w ujęciach znanych nam z dawnych widokówek. Czy 90 lat to dużo czy mało? Czy na przestrzeni dziesięcioleci gmina Mieroszów zmienia się na lepsze czy na gorsze? Nie są to łatwe pytania, a i odpowiedzi pewnie mogą być diametralnie różne...

Te dylematy pozostawiamy jednak Państwu, licząc że podzielicie się nimi w komentarzach pod artykułem. Pierwszym z prezentowanych w dziale Dawniej i Dziś ujęć, jest fragment dziesiejszej ul. Nad Potokiem (przedwojenny Am Malzhaus) z widoczną kładką nad Ścinawką łączącą ul. Przejazd z ul. Nad Potokiem. 

Nie wiele osób już dziś pamięta, że przy ul. Nad Potokiem znajdowało się znacznie więcej zabudowań z których do dnia dzisiejszego przetrwało zaledwie kilka. Na powyższym planie Mieroszowa z 1925 r., kolorem czerwonym zostały zaznaczone nie istniejące już dziś zabudowania.

Elementem łączącym obydwa zdjęcia jest z całą pewnością rzeka Ścinawka, kładka łącząca ulicę Przejazd z ulicą Nad Potokiem oraz dzisiejszy budynek mieszkalny przy ul. Przejazd 1.

Wydana ok. 1925 r. widokówka "Mieroszów, fragment ul. Nad Potokiem (Friedland, Partie Am Malzhaus)".
Zdjęcie autorstwa Grzegorza Siwielec wzorowane na widokówce "Mieroszów, fragment ul. Nad Potkokiem" wykonane 3 Czerwca 2015 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment