Mieroszów, Ul. Powstańców 17

Powódź 1979 r. na trwałe zapisała się w pamięci mieroszowian i do dnia dzisiejszego budzi wiele grozy wśród tych którzy jej doświadczyli. Prezentowane dziś w cyklu Mieroszów Dawniej i Dziś zdjęcia dzieli zaledwie jeden dzień - jednak jakże dobitnie zdjęcia ukazują ogrom i potęgę żywiołu z jakim przyszło się mierzyć mieroszowianom w 1979 r.

Dla porównania prezentujemy Państwu również trzecie, bardziej współczesne zdjęcie opisywanego dziś miejsca - jakim jest ul. Powstańców i budynek mieszkalny nr 17. Autorem archiwalnych zdjęć ukazjujących Powódź 1979 r. jest pan Zbigniew Tomala.

17 Czerwca 1979 r. (Fot. Zbigniew Tomala)
Zaledwie dzień później 18 czerwca 1979 r. (Fot. Zbigniew Tomala) 

Dziś trudno sobie wyobrazić ówczesną potęgę żywiołu... (Fot. Google Maps)

Czy Państwa również poruszają te zdjęcia? Czekamy na Państwa komentarze i wspomnienia z tych dramatycznych dni...

 

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.