1883 Porcelanowa filiżanka z herbem Mieroszowa

Pięknie zachowana ręcznie malowana i pozłacana, porcelanowa filiżanka z herbem ówczesnego Friedland`u, a dzisiejszego Mieroszowa.

Porcelanowa filiżanka (Fot. Marcin Flieger)

Wymiary filiżanki: średnica: 77 mm, wysokość: 46 mm, długość z uchem: 95 mm. Talerzyk: średnica: 123 mm, wysokość: 18 mm.

Filiżanka wraz z talerzykiem (Fot. Marcin Flieger)

Jako ciekawostkę można dodać, iż identyczny niemalże herb, z charakterystyczną koroną, znajduje się w Kronice miasta i gminy Mieroszów (Chronik von Friedland und Umgegend) autorstwa Augusta Wernera, wydanej jesienią 1883 r. Herb ten stał się niemalże pierwowzorem dla opracowania dzisiejszego herbu Mieroszowa.

Filiżanka wraz z talerzykiem pochodzi ze zbiorów prywatnych Marcina Flieger.

 

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Porcelanowa filiżanka z herbem miasta
Wydawca:
Carl Wilhelm & Co., Deesbach (Thüringen)
Rok:
ok. 1883 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.