1937 Mapa panoramiczna Gór Wałbrzyskich i Sowich
Fragment mapy przedstawiający dzisiejszą gminę Mieroszów

1937 Mapa panoramiczna Gór Wałbrzyskich i Sowich

Wydana w 1937 r. panoramiczna mapa Gór Wałbrzyskich i Sowich, swym obszarem wykracza daleko poza tytułowe pasma górskie sięgając daleko dalej, aż do Masywu Ślęży, Gór Stołowych i Karkonoszy. Oczywiście, nie zabrakło na niej ówczesnego Mieroszowa (Friedland) i pozostałych miejscowości gminy Mieroszów. 

Na mapie widoczne są nie tylko góry i pasma górskie ale również dolnośląskie miasta (m.in.: Dzierżoniów, Świdnica, Wałbrzych, Kamienna Góra) i miasteczka, zamki, linie kolejowe, rzeki i zbiorniki wodne. Wydawca celowo przerysował skalę panoramy i zniekształcił odległości pomiędzy miejsowościami dla lepszego zobrazowania kształtu terenu. Była to oczywiście bardzo częsta praktyka stosowana przy wydawaniu nie tylko map ale również widokówek i grafik. Z całą pewnością jest to bardzo ciekawe i unikatowe wydawnictwo.

Wydana w 1937 r. mapa panoramiczna Góry Wałbrzyskie i Sowie (Waldenburger Bergland und Eulengebirge)

Mapa została wydana w 1937 r. przez wydawnictwo Landesfremdenverkehrsverband Schlesien.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.