1833 Widok ogólny Mieroszowa

Kolorowa grafika autorstwa Friedricha Augusta Tittel przedstawiająca widok ogólny Mieroszowa na początku XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługują typowe dla dolnego śląska drewniane zabudowania dzisiejszej ulicy Dąbrowszczaków oraz drewniany wówczas budynek kościoła ewangelickiego w Mieroszowie. Budynek dzisiejszego ratusza majestatycznie wyróżnia się pośród zabudowań rynku. Jest to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych, ręcznie kolorowanych grafik przedstawiających ówczesny Friedland.

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Friedland unterm Fürstenstein
Wydawca:
Friedrich August Tittel
Rok:
1833 r.

2 komentarzy

 • Mario98
  Mario98 czwartek, 15, czerwiec 2017 11:50

  Ta droga na pierwszym planie to CHYBA dzisiejsza ulica wylotowa na Wałbrzych... Trudno określić przez zaburzoną perspektywę. Na lewo od dużego drzewa na pierwszym planie ulica Dolna.
  Obraz świetny. Porównując do pocztówek z końca XIXw. doskonale widać jaka rewolucja budowlana i przemysłowa odbyła się w tym wieku.

  Odpowiedz

 • Marcin Flieger
  Marcin Flieger piątek, 11, listopad 2016 10:43

  Z nieukrywaną dumą i radością, prezentuję dziś Państwu ręcznie kolorowaną grafikę Friedricha Augusta Tittel, który w 1833 roku uwiecznił widok ówczesnego Mieroszowa. Dziś po niemalże 200 latach, łatwo zauważyć ogrom zmian jakie dokonały się na przestrzeni wieków… Te wszystkie zmiany, w mniejszym czy większym stopniu, dokonują się każdego dnia. Dlatego apeluję do Państwa o pomoc i współpracę w celu ocalenia przed zapomnieniem naszej wspólnej historii…
  Chciałbym również zachęcić Państwa do wyrażenia opinii za pomocą komentarzy, zarówno na Facebook`owym fan-page`u jak i stronie domowej serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś - serwisu tworzonego z pasją specjalnie dla wszystkich Państwa!

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.