1997.10.21 Pierwszy numer Głosu Mieroszowa

12 stron liczył sobie pierwszy, darmowy numer Głosu Mieroszowa, który w nakładzie 200 egzemplarzy trafił do mieroszowskich kiosków 21 listopada 1997 r. Stopka redakcyjna informowała dość tajemniczo, iż wydawcą jest Mieroszowskie Centrum Kultury przy współpracy „Frakcji Młodych”, a redakcję stanowili: ówczesny Dyrektor MCK Dariusz Turkowicz, jego zastępca Jerzy Gadowicz oraz Marcin Flieger i Remigiusz Stefaniak.

Oddajemy w Państwa ręce pierwszy numer gazety “Głos Mieroszowa”, my ze swej strony mamy nadzieję, że gazeta ta zaspokoi potrzeby naszych mieszkańców na „słowo pisane...”, dla obniżenia kosztów redakcja zdecydowała się na powielanie gazety metodą kserograficzną, każdy oryginalny numer posiada pieczątkę̨ MCK na 3 stronie. Pierwszy numer jest rozprowadzany bezpłatnie, jednak następne wydania będą odpłatne, z biegiem czasu zwiększymy objętość́ gazety, aby ukazać́ w niej jak najwięcej faktów związanych z życiem gminy i nie tylko. Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie do współpracy przy redagowaniu gazety, prosimy także o sugestie odnoszące się do estetyki i zawartości gazety. Poszukujemy sponsorów, którzy podjedli by się częściowego sfinansowania kosztów wydawania “Głosu Mieroszowa”. Życzymy przyjemnej lektury... Redakcja
 

12 stron i 8 artykułów, taki był początek Głosu Mieroszowa, w którego nazwie przez długi czas próżno było szukać przedrostka „Biuletyn Samorządowy”. Jego powstanie możliwe było tylko dzięki zapałowi garstki młodych mieroszowian i otwartości ówczesnych władz Mieroszowskiego Centrum Kultury.

Marcin Flieger
Redaktor Naczelny Głosu Mieroszowa
w latach 1997-2002

Pobierz załącznik:

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.