1906 Pozdrowienia z Mieroszowa

Kolorowa, przepięknie zdobiona widokówka litograficzna Pozdrowienia z Mieroszowa (Gruss aus Friedland) przedstawiająca: widok na kościół ewangelicki i katolicki w Mieroszowie, szptital im. Cesarza Wilhelma (Kaiser Wilhelm Krankenhaus) - obecnie filia NZOL Inter-Med (do lat `90-tych XX wieku Szpital Zakaźny w Mieroszowie) oraz budynek fundacji (Held Stiftung).

Na szczególną uwagę zasługują nie istniejące już dziś zabudowania znajdujące się przy kościołach katolickim oraz ewangelickim oraz bardzo charakterystyczny budynek fundacji Held. Czy wiedzą Państwo gdzie on się dziś znajduje? Czekamy na Państwa komentarze...

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Pozdrowienia z Mieroszowa (Gruss aus Friedland Bez. Breslau)
Wydawca:
Hermann Walter, Mieroszów (Friedland)
Rok:
ok. 1906 r.

1 komentarz

  • Grzegorz
    Grzegorz poniedziałek, 22, styczeń 2018 09:40

    Na nasze szczęście jeszcze nie wszystkie zabudowania znajdujące się przy kościołach katolickim i ewangelickim są nieistniejące :). Te dwa największe budynki jeszcze istnieją, to Kościelna 8 dawna pastorówka i Kościelna 6 dawna szkoła ewangelicka.

    Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.