1935 Restauracja Kirchberg-Restaurant

Czarno-biała widokówka okienkowa przedstawiająca restaurację Kirchberg-Restaurant wraz z drewnianą wieżą widokową na Parkowej Górze, widok na miasto wraz ze znajdującymi się na pierwszym planie kościołem ewangelickim i katolickim oraz widok na główną alejkę na Parkowej Górze. Restauracja zmieniła swą nazwę na Kirchbergbaude najprawdopodobniej pod wpływem trendów i być może chcąc swą nazwą nawiązać do powstałego w tym okresie schroniska Andreasbaude (dzisiejsza Andrzejówka).

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Mieroszów (Friedland Bez. Breslau). Restauracja Kirchbergbaude, widok na miasto (Blick nach der Stadt), główna alejka na Parkowej Górze (Kirchbergpromenade).
Wydawca:
Hermann Adam, Świebodzice (Freiburg)
Rok:
ok. 1935 r.

1 komentarz

  • Grzegorz Siwielec
    Grzegorz Siwielec piątek, 30, grudzień 2016 09:53

    Byłem przekonany, że nowa wieża widokowa będzie wybudowana w miejscu starej wieży widocznej na tym zdjęciu. Widok z niej byłby wtedy dużo lepszy.

    Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.