1925 Widok z Gwizdnego Szańca

Kolorowa widokówka, przedstawiający widok ogólny z Gwizdnego Szańca. Na pierwszym planie widoczna jest dzisiejsza ulica Sportowa, na której w 1925 r. wybudowano dwie bramy miejskie - tak dobrze nam znane z herbu Mieroszowa. Budowa była bezpośrednio związana z uroczystościami 600-lecia Mieroszowa i to właśnie pod nimi, między innymi oczywiście, prowadziła trasa uroczystego pochodu.

Pomiędzy dwoma bramami widoczna jest także wybudowana w 1925 r. Turnhalle (dzisiejsza Hala Sportowa MCK), hale produkcyjne roszarni Wache und Heinrich (na miejscu dzisiejszego zakładu Zebra), a w tle m.in. kościół katolicki i ewangelicki.

 

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Mieroszów, Widok z Gwizdnego Szańca (Friedland Bez. Breslau, Blick von der Peiperschanze)
Wydawca:
Hermann Walter
Rok:
ok. 1925 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.