1899 Pozdrowienia z Mieroszowa

Kolorowa, bogato zdobiona widokówka litograficzna Pozdrowienia z Mieroszowa (Gruss aus Friedland) przedstawiająca fabrykę Bendix`a (dzisiejszą FWO Camela SA), budynek poczty przy ulicy Dąbrowszczaków oraz mieroszowski Rynek z widocznym m.in. ratuszem i wieżami kościoła katolickiego i ewangelickiego.

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Pozdrowienia z Mieroszowa: fabryka Bendix`a, poczta, Rynek (Gruss aus Friedland Reg. Bez. Breslau: Bendix`sche Fabrik, Post, Ring)
Wydawca:
Hermann Walter
Rok:
ok. 1899 r.

2 komentarzy

 • Marcin Flieger
  Marcin Flieger sobota, 03, grudzień 2016 12:00

  Z "hieroglifami" są dwa problemy... Po pierwsze pisane są tzw. gotykiem pisanym, a po drugie bardzo często w gwarze dolnośląskiej, która wielokrotnie bardzo różni się od języka niemieckiego znanego nam współcześnie... Jest bardzo niewielu tłumaczy, którzy podejmują się takich tłumaczeń i niestety ich koszt jest znacznie większy od normalnego tłumaczenia.
  Zgadzam się jednak, że stanowią one bardzo dużą wartość historyczną i kto wie, może kiedyś serwis doczeka się i tych tłumaczeń :)

  Odpowiedz

 • Anna
  Anna sobota, 03, grudzień 2016 10:03

  A można jakoś rozszyfrować te hieroglify ? Bo przecież mają też w pewien sposób wartość historyczną ;)

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.