1906 Mieroszów w przyszłości

Kolorowa widokówka ukazująca wizję Mieroszowa w przyszłości. Możemy tu zobaczyć wszystkie najnowsze zdobycze techniki początku XX wieku na mieroszowskim Rynku: sterowce, tramwaje, samochody, motory, rowery.

Widokówka jest fotomontażem opartym na widoku mieroszowskiego Rynku i może śmieszyć nas dziś swą niedoskonałością ale pamiętajmy, że wówczas było to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, wymagające naprawdę sporych umiejętności. Widoczne kamienice Plac Niepodległości: 1, 2, 3, 25, 26, 27. W tle widoczne są również wieże kościołów katolickiego i ewangelickiego.

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Mieroszów w przyszłości (Friedland Bez. Breslau in der Zukunft)
Wydawca:
Hermann Walter, Mieroszów (Friedland)
Rok:
ok. 1906 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.