1972 Kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej Nr 2

Czarno-białe zdjęcie przedstawiające kadrę pedagogiczną Szkoły Podstawowej Nr 2 przy ulicy Mickiewicza w Mieroszowie. Nauczyciele w kolejności od lewej: Szczepan Wożniak, Krystyna Kolanko, Aleksandra Kozłowska, Stanisława Szwarczyńska, Jerzy Wojtasik, Stanisław Bukowski (wówczas Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Wolności), Helena Górecka, Halina Joniak, Jadwiga Kot, Emilia Kułakowska.

Do 1945 r. w budynku mieściła się Szkoła Katolicka w Mieroszowie. W latach 1945/1946 planowano adaptację i otwarcie w budynku żeńskiego zakonu katolickiego, jednak te plany ostatecznie nie powiodły się i w budynku rozpoczęła swe funkcjonowanie Szkoła Podstawowa Nr 2. W 1974 r. w wyniku reorganizacji sieci placówek oświatowych na terenie gminy Mieroszów, szkoła przestała istnieć jako samodzielna placówka oświatowa. Do lat `90-tych XX wieku mieściły się w niej klasy I-III Zbiorczej Szkoły Gminnej w Mieroszowie. W okresie późniejszym budynek został sprzedany prywatnemu podmiotowi i ulegał coraz większej dewastacji. Został ostatecznie wyburzony 11 Września 2011 r. a na jego miejscu w 2013 r. powstał market Dino, który decyzją konserwatora zabytków, swym wyglądem nawiązuje częściowo do poprzedniego budynku.

Zdjęcie zostało udostępnione dzięki życzliwości Pana Grzegorza Siwielec.

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Kadra pedagogiczna 1972/1973 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mieroszowie
Autor:
autor nieznany
Data:
ok. 1972 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.