2018 Dawna fabryka Held Ernst / VDM przy ul. Wolności

Kolorowe zdjęcie przedstawiające budynek główny przedwojennej fabryki Held Ernst, którą w trakcie II Wojny Światowej koncern VDM zaadaptował na potrzeby przemysłu zbrojeniowego do produkcji śmigieł lotniczych. W zakładzie pracowali zarówno pracownicy przymusowi jak i więźniowie mieroszowskiej filli obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Najprawdopodobobniej już późną jesienią 2018 r., na uporządkowanym placu, powstanie nowa siedziba marketu Biedronka, przeniesionego z ul. Dworcowej w Mieroszowie.

Widok od strony ul. Wolności (Fot. Marcin Flieger)

6 Lipca 2018 r. rozpoczęły się prace porządkowe oraz ziemne na placu wokół dawnej fabryki. Zniknęły ostatnie pozostałości nie tylko po bunkrach wartowniczych, ale również hali produkcyjnej oraz garażach funkcjonującego tu w okresie powojennym Kółka Rolniczego.

MF

  

 

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Dawna fabryka Held Ernst / VDM przy ul. Wolności
Autor:
Marcin Flieger
Data:
11 Lipca 2018 r.

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.