2018 Zimowy widok na stok Kościelnej Góry

Zimowy widok na stok Kościelnej Góry w Mieroszowie. W złotych latach funkcjonował tu wyciąg orczykowy ku uciesze miłośników białego szaleństwa. 

 

Dodatkowe informacje

Tytuł:
Zimowy widok na stok Kościelnej Góry
Autor:
Grzegorz Siwielec
Data:
22 Stycznia 2018 r.

3 komentarzy

 • Grażyna
  Grażyna poniedziałek, 19, marzec 2018 06:21

  Jakieś zdjęcia mam w Mieroszowie z tego okresu, nawet z dnia otwarcia wyciągu, jak przyjadę to się spotkamy i pokaże Panu te zdjęcia.

  Odpowiedz

 • Marcin Flieger
  Marcin Flieger niedziela, 28, styczeń 2018 10:20

  Pani Grażyno! Serdecznie dziękujemy za komentarz :) Pisze Pani o latach `70-tych XX wieku? Czy zachowały się Pani zdjęcia z tego okresu? Przedstawiające nie tylko Parkową Górę z wytyczoną ścieżką zdrowia ale również wyciąg?
  Osobiście pamiętam już jedynie tablice jakie jeszcze na przełomie wieków można było znaleźć na drzewach Parkowej Góry...
  Dobra wiadomość jest taka, że ludzie wciąż pamiętają o Parkowej Górze i już wkrótce będziemy mieli dla Państwa dobrą wiadomość :)

  Odpowiedz

 • Grażyna
  Grażyna piątek, 26, styczeń 2018 22:39

  Pierwsza ścieżka zdrowia na Kościelnej Górze i wyciąg orczykowy został zbudowany przez mojego Tatę -Czesława Kułakowskiego i jego kolegę Jana Smolarza. Załatwiali wszelkie pozwolenia, zrobili oświetlenie stoku, z kopalni wałbrzyskiej dostali silnik i koło zwrotne do wyciągu, z Zakładów Stolarki dostali linę. Miasto podjęło się opłacać zużytą energię. Poświęcili tej budowie kilka miesięcy, dorywczo pomagało im w budowie kilku pracowników ze Stolarki, pracowali popołudniami i weekendami. Wyciąg uruchomili i sami go doglądali przez kilka sezonów. Później prowadzeniem wyciągu zajął się OSIR .
  Dalsze losy wyciągu znamy.

  Odpowiedz

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.