• Zdjęcia
  • Opublikowano:
  •  

2019 Flaga Mieroszowa w Słowackim Raju

Tym razem nasz podróżnik Klaudiusz Słomczyński przesyła Państwu pozdrowienia ze skalnej galerii Tomášovský výhľad znajdującej się w Słowackim Raju, gdzie aktualnie przebywa i jak zawsze promuje naszą gminę! Z plaftormy Tomaszowskiego Widoku rozciąga się widok na dolinę Hornadu i Bielego Potoku oraz wzniesienia Čertova sihoť i Kolisky.

Flaga Mieroszowa nad przejściem przełomem doliny Hornadu (Fot. Klaudiusz Słomczyński)

Tomášovský výhľad (w tłumaczeniu na język polski: Tomaszowski Widok) to skalna galeria w Słowackim Raju. Znajduje się na lewym zboczu doliny Hornadu, nieco poniżej miejsca, w którym po prawej stronie uchodzi do niego Biely potok. Od góry Tomášovský výhľad zakończony jest płaską skalną platformą, położoną na wysokości 667 m n.p.m., do Hornadu zaś opada skalną ścianą o wysokości około 200 m. Górna część tej ściany jest przewieszona, dolna to skalne urwisko, miejscami poprzerastane drzewami. W górnej części ściany, bezpośrednio w sąsiedztwie szlaku turystycznego znajduje się jaskinia Michalova diera (za: Wikipedia).

Jeśli chcą Państwo poznać szczegóły tej, jak również innych wypraw Kladiusza zapraszamy do lektury Dzienników Podróży! Czeka tam na Państwa również bogata galeria zdjęć. Polecamy! https://cezar.org.pl/index.php/dzienniki/

Marcin Flieger
Fot. Klaudiusz Słomczyński

Dodatkowe informacje

Tytuł:
2019 Flaga Mieroszowa w Słowackim Raju
Autor:
Klaudiusz Słomczyński
Data:
1 sierpnia 2019 r.