Wieża widokowa na Parkowej Górze

Wieża widokowa na Parkowej Górze została oficjalnie otwarta w czerwcu 2015 r. i na dobre już stała się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na terenie Mieroszowa. Ze szczytu można oglądać nie tylko miasto ale przede wszystkim przepiękną panoramę Broumovskich Ścian, Karkonoszy oraz Gór Stołowych.

Ponad 16 metrowa, drewniana wieża powstała na solidnym betonowym fundamencie. Kształtem nawiązuje do ambony myśliwskiej, a jej główna platforma widokowa bez problemu pomieści nawet kilkanaście osób. Przy wieży widokowej nie zabrakło ławek i stołów, miejsca do biwakowania i grillowania oraz kojca dla rowerów. Bardzo często można tu spotkać nie tylko mieroszowian ale także turystów z Czech i pobliskich miejscowości.

Wieża widokowa na Parkowej Górze. Fot. M. Flieger 2016
1 / 3

Wieża widokowa znajduje się za byłym komisariatem Policji, niemalże na wprost skrzyżowania ulicy Żeromskiego i Słowackiego. Nie sposób jej nie zauważyć wracając ze Skalnego Miasta ulicą Kwiatową. 

Nasza ocena (skala 1-6):

6Ocena5Wykonanie6Użyteczność6Dostępność6Cena

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.