Galeria Giełdy Talentu i Pasji Ziemi Mieroszowskiej

To autorski projekt serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś, aby w jednym miejscu pokazać Państwu utalentowanych i przepełnionych pasją ludzi, utożsamiających się z gminą Mieroszów. Zaprezentować ich dorobek, twórczość oraz osiągnięcia szerszemu gronu odbiorców. Jest się czym chwalić! Zatem zróbmy to razem! Udział w projekcie jest zupełnie bezpłatny! Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Klaudiusz Słomczyński

sobota, 02 grudzień 2017

2011 Kamienna Chatka

Chata wykuta w skale, za dach służy naturalny nawis skalny. Chata umiejscowiona w Górach Krymskich niedaleko miejscowości Bakczysaraj, w przeszłości stolica Chanatu Krymskiego.

2015 Tęczowy Most

Zdjęcia wykonane podczas wejścia na Toubkal w Atlasie Wysokim.

2017 Damavand

Damavand (5671m) najwyższa góra Iranu zdobyta wraz z grupą Do Góry Nogami. Wyjazd który był natchnieniem do pisania Dziennika z Wyprawy ;)

2011 Jaskółcze Gniazdo

Zamek położony jest na Przylądku Ai-Todor nad Morzem Czarnym na Krymie niedaleko Jałty. Miałem okazję go zobaczyć podczas włóczęgi z plecakiem po Krymie.

2015 Toubkal

Toubkal (4167m) najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego i Afryki Północnej. Jedyny mój wyjazd komercyjny z Agencją Wypraw Górskich 4 CHALLENGE podczas którego zwiedziłem też Marrakesz.

2017 Widmo Brockenu

Widmo Brockenu, rzadkie zjawisko optyczne spotykane w górach, polega na zaobserwowaniu własnego cienia na chmurze znajdującej się poniżej. Zdjęcie wykonane nad Doliną Kieżmarską w Tatrach Słowackich. Przesąd głosi że kto zobaczy Widmo Brockenu umrze w górach, ujrzenie go po raz trzeci dopiero „odczynia urok” i co więcej szczęśliwiec może już czuć się bezpiecznie w górach ;)

2016 Zatoka Wraku

Zatoka znajduje się na wyspie Zakynthos, mi niestety nie było dane wpłynąć do zatoki ze względu na duże fale, ale widok z góry jest zdecydowanie ładniejszy.

2015 Skalne Formacje

Skały na jednej z plaż na Korsyce, ciekawostką jest to że prawie każda plaża wyglądała inaczej, formy skał i kolory były najróżniejsze. Pierwszy mój wyjazd z grupą Do Góry Nogami.

2013 Kazbek

Kazbek (5033m) - Lodowa góra, jeden z najwyższych szczytów Gruzji zdobyta dopiero za 3 razem, 4 lata mi się opierała, a z wylanych łez i potu to można by utworzyć mały potok.

2016 Ararat

Ararat, wyłaniający się zza mgieł święta góra Ormian, niedostępny ze względu na niepokoje społeczne w rejonie. Jeden z moich celów. Kiedyś Tam stanę z Flagą Mieroszowa ;)

2016 Aragac

Aragac (4090m) najwyższy szczyt Armenii, wygasły wulkan. Zdobyty „na otarcie łez” zamiast Elbrusa z grupą Do Góry Nogami podczas wyjazdu na Kaukaz. Flagę Mieroszowa zabieram na każdy mój wyjazd.

2016 Trzy Korony

Trzy Korony w Pieninach widziane ze spływu Dunajcem. Jeszcze lepsze widoki są ze szczytu na którym jest umieszczona kładka z platformą widokową.