Galeria Giełdy Talentu i Pasji Ziemi Mieroszowskiej

To autorski projekt serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś, aby w jednym miejscu pokazać Państwu utalentowanych i przepełnionych pasją ludzi, utożsamiających się z gminą Mieroszów. Zaprezentować ich dorobek, twórczość oraz osiągnięcia szerszemu gronu odbiorców. Jest się czym chwalić! Zatem zróbmy to razem! Udział w projekcie jest zupełnie bezpłatny! Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Klaudiusz Słomczyński

sobota, 02 grudzień 2017

2015 Skalne Formacje

Skały na jednej z plaż na Korsyce, ciekawostką jest to że prawie każda plaża wyglądała inaczej, formy skał i kolory były najróżniejsze. Pierwszy mój wyjazd z grupą Do Góry Nogami.

2016 Aragac

Aragac (4090m) najwyższy szczyt Armenii, wygasły wulkan. Zdobyty „na otarcie łez” zamiast Elbrusa z grupą Do Góry Nogami podczas wyjazdu na Kaukaz. Flagę Mieroszowa zabieram na każdy mój wyjazd.

2016 Zatoka Wraku

Zatoka znajduje się na wyspie Zakynthos, mi niestety nie było dane wpłynąć do zatoki ze względu na duże fale, ale widok z góry jest zdecydowanie ładniejszy.

2016 Ararat

Ararat, wyłaniający się zza mgieł święta góra Ormian, niedostępny ze względu na niepokoje społeczne w rejonie. Jeden z moich celów. Kiedyś Tam stanę z Flagą Mieroszowa ;)

2011 Jaskółcze Gniazdo

Zamek położony jest na Przylądku Ai-Todor nad Morzem Czarnym na Krymie niedaleko Jałty. Miałem okazję go zobaczyć podczas włóczęgi z plecakiem po Krymie.

2016 Trzy Korony

Trzy Korony w Pieninach widziane ze spływu Dunajcem. Jeszcze lepsze widoki są ze szczytu na którym jest umieszczona kładka z platformą widokową.

2015 Toubkal

Toubkal (4167m) najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego i Afryki Północnej. Jedyny mój wyjazd komercyjny z Agencją Wypraw Górskich 4 CHALLENGE podczas którego zwiedziłem też Marrakesz.

2017 Widmo Brockenu

Widmo Brockenu, rzadkie zjawisko optyczne spotykane w górach, polega na zaobserwowaniu własnego cienia na chmurze znajdującej się poniżej. Zdjęcie wykonane nad Doliną Kieżmarską w Tatrach Słowackich. Przesąd głosi że kto zobaczy Widmo Brockenu umrze w górach, ujrzenie go po raz trzeci dopiero „odczynia urok” i co więcej szczęśliwiec może już czuć się bezpiecznie w górach ;)

2015 Tęczowy Most

Zdjęcia wykonane podczas wejścia na Toubkal w Atlasie Wysokim.

2013 Kazbek

Kazbek (5033m) - Lodowa góra, jeden z najwyższych szczytów Gruzji zdobyta dopiero za 3 razem, 4 lata mi się opierała, a z wylanych łez i potu to można by utworzyć mały potok.

2017 Damavand

Damavand (5671m) najwyższa góra Iranu zdobyta wraz z grupą Do Góry Nogami. Wyjazd który był natchnieniem do pisania Dziennika z Wyprawy ;)

2011 Kamienna Chatka

Chata wykuta w skale, za dach służy naturalny nawis skalny. Chata umiejscowiona w Górach Krymskich niedaleko miejscowości Bakczysaraj, w przeszłości stolica Chanatu Krymskiego.