Katarzyna Kunicka-Burnat

Amator rysunku, malarstwa, rękodzieła. Tworzę własną Iluzję głębi. Łączę nowoczesność z tradycją. Moje prace charakteryzuje świeżość, kobiecość i witalność. Cenię oryginalność i indywidualność, przede wszystkim twórczą niezależność, eksperyment, kreatywność i inwencję.

Maluję, rysuję, zajmuję się rękodziełem praktycznie od zawsze. Uwielbiam kolorem wyrażać swoje prace, dlatego są tak bardzo żywe, sugestywne. Widoczne są tam emocje : koncentracja, czasem onieśmielenie, niepokój, mimo to czułość i liryczność. Jest to pasja, która jest moim tlenem, niezależnością i nie wyobrażam sobie by przestać. Tworząc cokolwiek  jestem w innym świecie, staram się w tym co robię przekazać swobodę i spełnienie.

OSIĄGNIĘCIA / WYRÓŻNIENIA:

- Moje obrazy wiszą w kolekcjach prywatnych na terenie Polski, Europy, marzy mi się świata.
- Moje rękodzieło zajmuje miejsce w kolekcjach prywatnych na terenie Polski. 

GALERIA:

2017 Wiosenne kwiaty

Opis: Z każdym dniem coraz bliżej wiosna to i kwiaty w Mojej twórczej interpretacji - poza upragnionym, wytęsknionym zapachem, zamieniam na zapach farby. Malarstwo akrylowe 80 cm x 120 cm.

2012 Zamyślona kobieta w błękicie z kwiatami.

Opis. Tajemniczość skryta w duchowości, nie pokazująca swojego spojrzenia. Malarstwo olejne 30 cm x 70 cm.

2017 Kapłanka domowego ogniska

Opis: Kobieta klęcząca, nie cierpiąca, z uniesionymi dłońmi do góry, jest szczęśliwa, to kapłanka domowego, rodzinnego ogniska. Malarstwo akrylowe 70 cm x 100 cm.

2017 Kobieta wypatrująca

Opis: Wypatrująca, pewna siebie niewiasta. Malarstwo akrylowe 50 cm x 70 cm.

2016 Energetyczny umysł

Opis: Emocjonalna, mentalna i duchowa zawierająca wszystkie podstawowe kolory, które doświadczamy czakra umysłu. Nieustannie odzwierciedlająca ciągłe zmiany naszych myśli i emocji. Malarstwo akrylowe 50 cm x 80 cm.

2017 Kilka twarzy w jednej

Opis: Obraz jak zwierciadło, przed którym albo się uśmiechamy, albo wstydzimy. Możemy się też rozzłościć, zadumać, coś rozważyć i coś postanowić. KILKA TWARZY W JEDNEJ, którąś z tych można dopasować do własnej. Malarstwo akrylowe 50 cm x 50 cm.

2017 Anielice , przyjaciółki

Opis: Anielice, obraz malowany dla przyjaciółek, które zawsze trzymają się Razem. To symbolika. Malarstwo akrylowe 50 cm x 80 cm

1999 Wenecja

Opis: Wenecja malowana dłońmi małego dziecka. Miałam zaledwie kilkanaście lat. To mój pierwszy obraz, który zapoczątkował miłość do pędzli, farb, we wczesnym dzieciństwie zwykłych kredek bambino a dzisiaj po profesjonalne narzędzia pracy. Malarstwo olejne 60 cm x 60 cm.

2017 Oni, razem

Opis: szkic w stylu szpetnego narcyza i genialnego prowokatora - prekursora wiedeńskiej moderny Egona Schiele. Technika Węgiel, format A4.

2012 Akt kobiecy

Opis: Nagość, pewność siebie, wyrazistość. Technika Kreda, węgiel. Format A4

2017 Anielica w bieli

Opis: Ascetyczny, odznaczający się prostotą Anioł. Najpiękniejsza energia świata. Rękodzieło. Wymiary: wys. 40 cm, szer 20 cm.

2017 Anioł opiekun ludzkości

Opis: Najczęściej obawiamy się, że nie zasługujemy na wsparcie. Ludzie boją się prosić Anioły o pomoc, bo czują się grzeszni, niegodni, niedobrzy. Tymczasem Anioły nie oceniają nas i nie krytykują. Niosą pociechę i działają dla naszego dobra, kochając nas i akceptując takimi, jakimi jesteśmy. Anioły bowiem dostrzegają w nas doskonałość, której my widzieć nie umiemy. Rękodzieło, wymiary: wys 50 cm, szer 30 cm.

Dodatkowe informacje

Pełna nazwa:
Land Art Kreacja Artystyczna Katarzyna Kunicka-Burnat 
Specjalizacja:
- malarstwo sztalugowe: abstrakcja, informel, akt, martwa natura, pejzaż,
- rękodzielnictwo: ręczny wyrób przedmiotów artystycznych, sztuka dekoracyjna, sztuka zdobnicza.
Technika:
Malarstwo akrylowe, olejne, tempera, węgiel, pastele.
WWW:
https://www.artmakers.pl/artist/716954152/kreacja-artystyczna-katarzyna-kunicka-burnat
Facebook:
https://www.facebook.com/artyzm/