Nadchodzące wydarzenia

Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś to nie tylko historia, to także aktualności i informacje o wydarzeniach jakie mają miejsce nie tylko w Mieroszowie, ale na terenie całej gminy. Organizatorów wydarzeń zapraszamy do współpracy. Zapewniamy bogaty wybór narzędzi i opcji włączając w to rejestrację uczestników oraz pobieranie opłat i przedpłat.

25
Lip
2019

25.07.2019 - 28.07.2019
Laboratorium Kultury w Sokołowsku
Laboratorium Kultury w Sokołowsku
Różana 2, 58-350 Sokołowsko, Polska
Wstęp wolny
9. Międzynarodowy Festiwal Konteksty

Wszystko już było?

Sztuka współczesna wyrasta z tradycji tego, co stworzono w przeszłości, czerpie zeń i włącza się w jej kontinuum. Artyści mają potrzebę tworzenia nowych trendów, kierunków, jakości, ale czy jest to możliwe? Czy można stworzyć dzieło absolutnie oryginalne? Nie ma wątpliwości, że nie znajdujemy się w okresie przełomowym dla sztuki tak jak to miało miejsce na początku wieku XX czy też w latach 60. czy 70. Pojawiają się kolejne czyli nowe warianty przeszłego. Za sprawą obiegu informacji, globalizacją kultury i rozwoju technologii otwierają się nowe możliwości. Osobną kwestią jest plagiat – do jakiego stopnia odniesienie się do wcześniej stworzonego dzieła jest jego twórczym potraktowaniem, a do jakiego naśladownictwem i nadużyciem.
Nad tymi i podobnymi kwestiami będą zastanawiali się artyści zaproszeni do udziału w 9.edycji Kontekstów.

Kurator Małgorzata Sady

„Brak takiej trwałości, tylko stawanie się”

Projekt dotyczy zjawiska nietrwałość w sferze kultury,ekonomii, środowiska, polityki i w sferze osobistej. Artyści proszeni są do zajęcia krytycznego stanowiska wobec efemeryczności jako sposobu na „odrzucenie konwencjonalnej fikcji” dotyczącej niezmienności ludzkiej natury.

Judit Bodor i Roddy Hunter