Dożynki Gminne 2019

W niedzielę, 8 września br. odbyły się w Mieroszowie Dożynki Gminne oraz I Mieroszowskie Święto Swojskich Wyrobów i bez wątpienia na takie obchody Święta Plonów czekaliśmy już od wielu lat! I nareszcie się doczekaliśmy! Brawo!

Dziękuję Panu Bogu za pogodę, rolnikom, ogrodnikom, sadownikom, pszczelarzom, myśliwym, sołtysom, mieszkańcom sołectw za chleb, dekoracje dożynkowe, wieńce, wspaniałe stoiska. Bardzo dziękuję organizatorom pracownikom MCK i Urzędu. Zawsze można liczyć na druhów z OSP, którym serdecznie dziękuję. Pragnę podziękować wszystkim zaproszonym gościom i mieszkańcom Naszej Gminy, że byliście na Dożynkach i I Mieroszowskim Święcie Swojskich Wyrobów. Jeszcze raz dziękuję! – podkreślił Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński

Dożynki Gminne rozpoczęły się od mszy świętej i ceremoniału dożynkowego w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Po przemarszu orszaku dożynkowego ulicami Mieroszowa na płytę mieroszowskiego Stadionu, rozpoczęła się część artystyczna i sportowo-konkursowa obchodów Święta Plonów.

Tegorocznym ceremoniom dożynkowym w gminie Mieroszów przewodniczyli tradycyjnie Starosta i Starościna dożynkowi, którymi w tym roku zostali państwo Irena oraz Wiesław Mąka z Sokołowska. Podczas uroczystości nie zabrakło oczywiście mieszkańców sołectw naszej gminy i Mieroszowa. Licznie przybyli również zaproszeni goście: parlamentarzyści oraz samorządowcy z gmin ościennych.

Część artystyczna przelatana była konkursami oraz konkurencjami sportowymi których zwieńczeniem był konkurs przeciągania liny, który wygrała reprezentacja Golińska i w nagrodę otrzymała beczkę piwa ufundowaną przez pana Leszka Surosza. Na stadionie nie zabrakło oczywiście licznych stoisk i atrakcji dla najmłodszych mieszkańców...

Zapraszamy Państwa do naszego fotoreportażu z obchodu tegorocznego Święta Plonów w naszej gminie…

Marcin Flieger

Komentarze obsługiwane przez CComment