I Zlot Górski Zdobywców Korony Gór Polski przy schronisku Andrzejówka

W dniu 27.07.2019 r. w Rybnicy Leśnej przy Schronisku PTTK Andrzejówka odbył się I Zlot Górski Klubu Zdobywców Korony Gór Polski. Celem imprezy była integracja i wymiana doświadczeń członków Klubu oraz miłośników turystyki pieszej. W imprezie wzięło udział blisko 100 osób. Na zlot stawiła się także czwórka klubowiczów z Mieroszowa: Daniel Fintzel oraz Dominika, Marysia i Mateusz Bochenek.

Warto pochwalić się, iż Daniel z Mateuszem od zeszłego roku są Zdobywcami Korony Gór Polski. Nasza czwórka wręczyła uczestnikom zlotu drobne upominki z naszej gminy takie jak smycze i widokówki. Było to możliwe dzięki pomocy Pani Sołtys Kowalowej Mai Sadowy, Marcina Flieger oraz Andrzeja Piotrowskiego, którzy to przekazali naszym klubowiczom wspomniane wcześniej upominki.

Jedną z atrakcji zlotu był konkurs wiedzy o Klubie, jego historii i działalności. W konkursie można było wygrać bardzo atrakcyjne nagrody takie jak: buty turystyczne Alpina, rakiety śnieżne czy też album o naszym regionie. I tu kolejny  udział naszej małej Mieroszowianki - Marysi, która to losowała zwycięzców wspomnianego konkursu. Kolejną atrakcją był koncert zespołu Trupięgi, którego muzyka stworzyła wspaniały i pełen pozytywnych emocji klimat.

Cały zlot przebłagał w bardzo miłej i spokojnej atmosferze do późnych godzin nocnych.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek tego typu imprez na terenie naszej gminy.

Mateusz Bochenek