Już w najbliższą sobotę! Dzień otwarty w Kopalni Melafiru!

Już w najbliższą sobotę, 11 maja 2019 r., przy Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej, w godz. od 14.00 do 18.00 odbędzie się dzień otwarty kopalni. Na festyn zapraszamy całe rodziny! 

Szczególną atrakcją będą wycieczki z przewodnikiem po miejscu wydobycia melafiru. Będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o powstałym miliony lat temu w wyniku wybuchów wulkanów melafirze, który współcześnie jest wykorzystywany do wzmacniania torów kolejowych (znajduje się na większości torów w Polsce) czy do budowy ważnych dróg. Wycieczka po wyrobisku gwarantuje też niesamowite widoki! To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć to wszystko z bliska!

Odbędą się też animacje, zabawy i zajęcia plastyczne dla dzieci, prowadzone przez  profesjonalnych animatorów z Teatru Avatar. Czekają nas również ciekawe prezentacje, malowanie buziek, pyszne, darmowe jedzenie, dużo słodyczy i inne atrakcje.

Czekamy na Was 11 maja, w godz. 14.00 – 18.00,  na terenie przy Kopalni Melafiru w urokliwej  Rybnicy Leśnej. Wstęp bezpłatny.

Organizatorzy: Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, Gmina Mieroszów oraz partner Mieroszowskie Centrum Kultury zapraszają serdecznie!

Edyta Golisz
Fot. KSS Bartnica