Kierował skuterem śnieżnym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości

Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (18.03 br) w Rybnicy Leśnej. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zostali powiadomieni o kolizji na drodze publicznej, której sprawcą jest kierujący skuterem śnieżnym, w dodatku będący w stanie nietrzeźwości.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że 18 marca bm. około godziny 15  nieznany mu mężczyzna jechał skuterem śnieżnym po drodze publicznej w kierunku „Andrzejówki”. W pewnym momencie stracił on panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i uderzył w zaparkowany samochód marki Chrysler. 

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego poszkodowany wezwał na miejsce zdarzenia patrol policji. Sprawca jednak przed przyjazdem funkcjonariuszy oddalił się. W toku czynności mundurowi ustalili i zatrzymali 38-letniego wałbrzyszanina, który kilkadziesiąt minut wcześniej kierował skuterem śnieżnym. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze w celu potwierdzenia tego faktu udali się do lekarza, gdzie kilkakrotnie w odstępach czasu od kierującego pobrana została krew.

Jeżeli wyniki badań potwierdzą, iż 38-latek prowadził skuter śnieżny w stanie nietrzeźwości mężczyzna stanie przed sądem. Wtedy grozić mu będzie kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży