Na Przełęczy Trzech Dolin sezon wciąż w pełni

Patrząc na tegoroczną zimę z perspektywy chociażby Mieroszowa, trudno sobie wyobrazić, że zaledwie kilka kilometrów dalej, na Przełęczy Trzech Dolin w rejonie schroniska Andrzejówka, sezon zimowy wciąż jest w pełni, a liczbę miłośników zimowego szaleństwa ogranicza jedynie brak miejsc parkingowych...

Brak miejsc parkingowych to niestety największa bolączka Przełęczy Trzech Dolin, a zaparkowanie samochodu w sobotę czy niedzielę o godz. 12:00 graniczy niemalże z cudem... Jednak dla niezmotoryzowanych mieszkańców naszej gminy Andrzejówka to miejsce niemal zupełnie niedostępne od wielu już lat. Przez 12 lat swoich rządów piastujący wówczas funkcję Burmistrza pan Andrzej Laszkiewicz zapomniał niemal zupełnie o tym jakże istotnym fragmencie naszej gminy. Wraz z likwidacją wałbrzyskiego PKS`u zniknęły również połączenia Mieroszów - Rybnica Leśna, a problemy transportowe mieszkańców jakoś przez lata nie interesowały ani Burmistrza ani radnych Rady Miejskiej - oczywiście w przeciwieństwie do opłaty eksploatacyjnej z KSS Bartnica, która w dużym stopniu ratowała mizerne dochody gminy Mieroszów.

Również za rządów Andrzeja Laszkiewicza z kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych gminy Mieroszów zniknął zapoczątkowany w 2000 roku Narciarski Bieg Skalnika, który w przeciwieństwie do Biegu Gwarków organizowany był od samego początku w całości przez Mieroszowskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Mieroszowie.

Po objęciu rządów przez Burmistrza gminy Mieroszów pana Marcina Raczyńskiego, przez rok mieszkańcy naszej gminy mogli korzystać z bezpłatnego transportu gminnego, którym bez problemu można było się dostać chociażby do schroniska Andrzejówka. Niestety decyzją większości radnych Rady Miejskiej bezpłatny transport na terenie gminy Mieroszów bez jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji został zlikwidowany. W tegorocznym "wyborczym" budżecie, pomimo wydawać by się mogło "zielonego światła” radnych Rady Miejskiej Mieroszowa, niestety zabrakło środków na realizację tego zadania w związku z ostatnimi cięciami.

I takim to oto sposobem na Przełęczy Trzech Dolin i w schronisku Andrzejówka, mieszkańcy naszej gminy stanowią zaledwie 1% przybywających tam gości, a jak widać na zamieszczonych zdjęciach śniegu w rejonie Przełęczy Trzech Dolin wciąż nie brakuje! Wciąż można cieszyć się wspaniałymi warunkami nie tylko do jazdy na nartach, ale również saneczkarstwa! A schronisko Andrzejówka oraz znajdująca się w niej wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wciąż pozostaje oblegana przez licznie przybywających tu miłośników zimowego szaleństwa z pobliskiego… Wałbrzycha.

* * *

Informacje o bieżącej sytuacji narciarskiej, instruktorach, wypożyczalni i noclegach znajdziemy na stronach gestorów usług na Przełęczy Trzech Dolin:

www.muflon-ski.pl
andrzejowka.com.pl
https://www.facebook.com/gwarek.andrzejowka/ 

A na wycieczki po okolicznych górach zaprasza Przewodnik Sudecki Marcin Fila (tel. 505282428):
http://andrzejowka.com.pl/pl/aktualnosci/166-terminy-wycieczek-spacerow-rakiety-sniezne
https://www.facebook.com/przewodnik.sudecki.sokolowsko/

Marcin Flieger

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

 

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.