Chciała wyskoczyć z okna! Zdesperowaną kobietę uratowali policjanci

W minioną niedzielę, 19 sierpnia br., dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy Policji udało się uratować życie zdesperowanej kobiety, która chciała popełnić samobójstwo skacząc z okna. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sokołowsko.

Boguszowscy funkcjonariusze usłyszeli od dyżurnego swojej jednostki o możliwej próbie samobójczej mieszkanki Sokołowska 19 sierpnia br. około godziny 16:30. Wtedy to patrolowali pobliską miejscowość Unisław Śląski. 

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zgłoszenia, zauważyli siedzącą na oknie na drugim piętrze budynku z nogami zwisającymi na zewnątrz znaną im osobiście kobietę. Funkcjonariusze ustalili, że chce ona wyskoczyć z okna, gdyż ma problemy osobiste. Jeden z policjantów nawiązał z mieszkanką Sokołowska rozmowę, a drugi w tym momencie udał się do jej mieszkania. Korzystając z chwili nieuwagi dzielnicowy złapał desperatkę za rękę, a następnie za tułów i wciągnął do pokoju. 

Kobieta płakała. Wyczuwalna była od niej także woń alkoholu.  Zdesperowaną kobietą ostatecznie zajęli się specjaliści z Zespół Ratownictwa Medycznego, którzy przybyli na miejsce. Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowane zostało kolejne ludzkie życie.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży