Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas…

Takimi słowami uczniowie klasy I ślubowali na sztandar szkoły podczas uroczystości „Pasowania na ucznia”, która odbyła się 24.10.2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: burmistrz Miasta i Gminy Mieroszów – p. Marcin Raczyński, przewodnicząca Rady Miejskiej – p. Maria Chmielnicka, radna Gminy Mieroszów – p. Jadwigę Kobus, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Dominika Zimnowodzka.

Pasowanie przybrało charakter turnieju wiedzy i umiejętności! Aby zostać uczniami dzieci musiały zdać egzaminy: ze śpiewu, z mądrości, z wiedzy o szkole i dobrym w niej zachowaniu, bezpieczeństwie na drodze oraz z wiadomości o naszej Ojczyźnie. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie oraz wręczenie przez wychowawcę dyplomów i legitymacji szkolnych. W kronice szkolnej uczniowie klasy I, zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele złożyli podpisy. Uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty od zaproszonych gości. Po uroczystości czekał na pierwszoklasistów wspaniały tort oraz inne słodkości i owoce. Potem odbyły się wspólne zabawy i konkursy integrujące dzieci i rodziców. To był niezapomniany dzień, pełen miłych wrażeń.

Mariola Gimzicka

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Skomentuj

Przed dodaniem komentarza upewnij się, że podałeś swoje imię i adres e-mail. Jednak bez obaw! Nie będzie on widoczny przy Twoim komentarzu. Serwis Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych przez czytelników Serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy łamiących prawo, obraźliwych i wulgarnych lub zawierających treści reklamowe nie uzgodnione z administracją Serwisu.