Kolejne pieniądze na drogi z MSWiA! Tym razem Golińsk i Sokołowsko!
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przed mapą Dolnego Śląska (Fot. DUW)

Kolejne pieniądze na drogi z MSWiA! Tym razem Golińsk i Sokołowsko!

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak poinformował, we wtorek 22 maja br., że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało kolejne promesy na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla samorządów z Dolnego Śląska – w tym również raz jeszcze dla gminy Mieroszów na przebudowę dróg w Golińsku i Sokołowsku!

Przyznane dofinansowanie pozwoli na przebudowę drogi nr 116279D tj. ul. Unisławska w Sokołowsku (dofinansowanie: 467 020 zł) oraz  drogi nr 116262D w Golińsku (dofinansowanie 163 240 zł). Wkład własny gminy Mieroszów wyniesie łącznie: ok. 160 tys. złotych. Czy jednak wystarczy naszemu Włodarzowi środkówna ten cel? Czy w trakcie zaplanowanej na najbliższy wtorek Sesji Rady Miejskiej Mieroszowa, nie zwiększy on wnioskowanej wielkości kredytu długoterminowego z 500 tys. (wkład własny na przebudowę ul. Wysokiej) do 660 tys. ??? Przekonamy się o tym już niebawem... 

Łącznie MSWiA wyda na ten cel blisko 18 mln zł, które trafią do 38 gmin i 5 powiatów. W 2018 roku kwota promes przyznanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyniosła już 47 mln zł – z których to gmina Mieroszów, otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Wysokiej. Jak jednak widać, pomoc rządowa rośnie w tym roku i łącznie samorządy z Dolnego Śląska otrzymają wsparcie w wysokości 65 mln zł!

MF

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!