Logo
Wydrukuj tę stronę
Narodowe czytanie

Narodowe czytanie

Miesiąc wrzesień to dla nas wszystkich czas szczególny, który wywołuje zawsze wspomnienia. To czas, w którym próbujemy ocalić od zapomnienia echa naszej przeszłości związane z  czasem wojny…

Dlatego w tym wyjątkowym czasie postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji  Narodowego Czytania, która odbyła się w naszej szkole 6 września 2019 r., o godz. 10.00. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

Fot. ZSP w Sokołowsku

W piątek 6 września br. młodzi lektorzy z klasy VIII zaprezentowali wybrane przez nauczyciela języka polskiego fragmenty nowel: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Brunona Schulza oraz Henryka Rzewuskiego swoim kolegom i koleżankom z klas V – VII. 

Wydarzenie  miało  na celu propagowanie idei  wspólnego czytania i  przybliżenie sylwetek klasyków literatury polskiej. Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania na piękno języka ojczystego.

Katarzyna Hawrot

Materiały zawarte w serwisie Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś podlegają ochronie praw autorskich. Ich kopiowanie, wykorzystywanie oraz przetwarzanie elektroniczne w jakiejkolwiek formie jest zabronione bez zgody Autorów.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu.

© Copyright 2010-2020 Marcin Flieger. All rights reserved!