Nie tylko animacja w Kinoteatrze Zdrowie

Na 28 października przypada Międzynarodowy Dzień Animacji, znany na całym świecie. Z tej okazji zapraszamy na dwa spotkania z filmem animowanym również do Kinoteatru Zdrowie w Sokołowsku! Wstęp na oba pokazy jest darmowy.

Uczniowie szkół podstawowych obejrzą filmy animowane w najbliższy piątek, 1 grudnia, o godzinie 12:00, natomiast pokaz dla widzów dorosłych odbędzie się dzień później, w sobotę 2 grudnia, o godzinie 16:00. Selekcji do obu seansów dokonała Alicja Jodko z wrocławskiej Galerii Entropia, przez wiele lat prowadząca Dziecięcą Wytwórnię Filmową. W ten sam weekend w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko na odbiorców czeka jeszcze jedno wydarzenie, czyli premierowy pokaz filmu „Nie jestem twoim murzynem” Raoula Pecka.

Pierwszy publiczny pokaz animacji „Theatre Optique” autorstwa Emile Reynaulda miał miejsce w Paryżu dokładnie 28 października 1892 r. Od tego czasu na całym świecie w podobnym terminie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy czy warsztaty sprzyjające poszerzaniu wiedzy na temat animacji oraz komunikacji między twórcami. Jedną z instytucji, w których święto ma swoje szczególne obchody, jest wrocławska Entropia. Galeria pokazuje wtedy topowe animacje z całego świata, prezentuje także prace studentów i organizuje spotkania z artystami. Poza tym, Entropia jest miejscem różnorodnych inicjatyw i projektów twórczych. Działa pod wodzą Alicji Jodko, założycielce Dziecięcej Wytwórni Filmowej - która dzięki ogromnemu doświadczeniu doskonale poradziła sobie z wyborem filmów, jakie będziemy pokazywać w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

W sobotni wieczór w Kinoteatrze można będzie obejrzeć już nie animację, ale świetny film w reżyserii Raoula Pecka „Nie jestem twoim murzynem”. Artysta opowiada o historii segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Obraz był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Film powstawał na podstawie niepublikowanych dotąd fragmentów książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, wokół której Peck zbudował przejmującą filmową podróż. Po projekcji zapraszamy natomiast na spotkanie z Przemysławem Witkowskim - publicystą, dziennikarzem, poetą i autorem książki „Chwała supermanom. Ideologia a popkultura”, brawurowego eseju mówiącego o relacjach między współczesną popkulturą a polityką. Twórca analizuje m. in. zjawiska medialne pod kątem kształtowania świadomości zbiorowej i podporządkowania jej regułom konsumpcji. Wstęp na pokaz jest biletowany: 15 zł (normalny, 12 zł (ulgowy dla młodzieży szkolnej, studentów do 26 lat, seniorów powyżej 65 lat i dla mieszkańców gminy Mieroszów.

8 grudnia zapraszamy na pokaz efektów pracy podczas Dolnośląskiego Festiwalu Młodego Widza. Na wydarzenie zapraszają Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej Disce i Sokołowsko Laboratorium Kultury. Wydarzenie odbywa się w dwóch odsłonach: 15–17 listopada i 8 grudnia 2017 roku w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku. 

Patrycja Strzyżewska
PR & social media
Dolnośląski Festiwal Młodego Widza
www.kinozdrowie.pl

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Komentarze obsługiwane przez CComment