Premiera w Kinoteatrze Zdrowie: Nie jestem twoim murzynem

Od piątku, 1 grudnia br., w kinach w całej Polsce będzie można zobaczyć nominowany do Oscara film „Nie jestem twoim murzynem” w reżyserii Raoula Pecka. W Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko premiera filmu już w najbliższą sobotę, 2 grudnia.

W sobotni wieczór o godzinie 19:00 w Kinoteatrze można będzie obejrzeć już nie animację, ale świetny film w reżyserii Raoula Pecka „Nie jestem twoim murzynem”. Artysta opowiada o historii segregacji rasowej, prześladowaniach i walce o prawa Afroamerykanów w USA. Obraz był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Film powstawał na podstawie niepublikowanych dotąd fragmentów książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, wokół której Peck zbudował przejmującą filmową podróż. Po projekcji zapraszamy natomiast na spotkanie z Przemysławem Witkowskim - publicystą, dziennikarzem, poetą i autorem książki „Chwała supermanom. Ideologia a popkultura”, brawurowego eseju mówiącego o relacjach między współczesną popkulturą a polityką. Twórca analizuje m. in. zjawiska medialne pod kątem kształtowania świadomości zbiorowej i podporządkowania jej regułom konsumpcji. Wstęp na pokaz jest biletowany: 15 zł normalny, 12 zł (ulgowy dla młodzieży szkolnej, studentów do 26 lat, seniorów powyżej 65 lat i dla mieszkańców gminy Mieroszów.

8 grudnia zapraszamy na pokaz efektów pracy podczas Dolnośląskiego Festiwalu Młodego Widza. Na wydarzenie zapraszają Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej Disce i Sokołowsko Laboratorium Kultury. Wydarzenie odbywa się w dwóch odsłonach: 15–17 listopada i 8 grudnia 2017 roku w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku. 

Patrycja Strzyżewska

Zapraszamy Cię do współtworzenia serwisu Gmina Mieroszów Dawniej i Dziś. 
Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może po prostu znalazłeś się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie? Zrób zdjęcie lub nagraj film swoim telefonem i wyślij je do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ten Serwis powstał właśnie dla Was i tylko dzięki Waszej pomocy ma szansę na dalszy rozwój!

Komentarze obsługiwane przez CComment